Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Przegląd spółek, piątek 18 luty, godz.15

0
Podziel się

Przegląd wiadomości ze spółek, piątek 18 luty godz. 15

bDeNpsCt

Przegląd wiadomości ze spółek, piątek 18 luty godz. 15

TIETO

Tieto Poland, skandynawski integrator i producent oprogramowania, zamierza zatrudnić dodatkowych 400 pracowników w swoich oddziałach we Wrocławiu i Szczecinie. Firma poszukuje przede wszystkim programistów.

bDeNpsCv

Jak poinformował PAP w piątek Country HR Manager Michał Szostkowski, obecnie firma realizuje projekty dla klientów z takich branż jak: telekomunikacja i motoryzacja.

Firma kieruje swoją ofertę do absolwentów i młodych programistów z całej Polski, oferując osobom spoza Wrocławia i Szczecina m.in. pomoc organizacyjną w przeprowadzce.

Tieto jest międzynarodowym koncernem informatycznym, świadczącym usługi w zakresie budowy, rozwoju i utrzymania w ruchu systemów informatycznych. Swoje oddziały ma w blisko 30 krajach i zatrudnia ponad 17 tys. osób.

W Polsce firma działa od 2006 r. i w swoich oddziałach we Wrocławiu, Szczecinie i Warszawie zatrudnia ponad 1000 osób.

bDeNpsCB

UPC

UPC Polska, dostawca potrójnej usługi: telewizji, internetu i telefonu ocenia, że wciąż jest potrzeba konsolidacji rynku operatorów kablowych w Polsce i nie wyklucza dalszych przejęć. UPC jest otwarta na ewentualne kupno Multimedia Polska - poinformował w wywiadzie dla PAP prezes UPC Polska Simon Boyd.

Zdaniem prezesa UPC, polski rynek operatorów kablowych jest wciąż mocno rozdrobniony i nadal jest potrzeba jego konsolidacji. Pierwszy duży krok w tym kierunku już został zrobiony - UPC Polska podpisała w grudniu 2010 roku umowę kupna operatora kablowego Aster.

"Cały polski rynek operatorów kablowych jest dalej mocno rozdrobniony, bo są cztery duże firmy - a mamy nadzieję, że niedługo trzy - i kilkaset innych, mniejszych. Jest zatem potrzeba konsolidacji, nie tylko po to, żeby konkurować z TP SA, ale też z platformami satelitarnymi. Ważna jest skala, dzięki której ma się lepszy start przy negocjacjach np. z kanałami telewizyjnymi i nam jest ona potrzebna, żebyśmy mogli oferować najlepsze usługi dla klientów" - powiedział w wywiadzie dla PAP Boyd.

bDeNpsCC

"Uważamy, że nadal jest potrzeba konsolidacji tego rynku i jeśli nadarzą się okazje nie wykluczamy, że weźmiemy w nich udział. Duża akwizycja, jak np. Aster i być może w przyszłości innych dużych firm w Polsce, ma dla nas strategiczny sens. Skala jest ważna dla rozwoju rynku i jest oczywiście łatwiej ją osiągnąć kupując największe firmy jak np. Multimedia czy Vectra niż kupując małe" - dodał.

Prezes nie chciał się wypowiadać co do ewentualnego zainteresowania kupnem Vectry, ale powiedział, że jeśli Multimedia Polska będą na sprzedaż, to UPC przyjrzy się możliwości zakupu i jest otwarta na tę transakcję.

"Jeśli Multimedia będą na sprzedaż, to będziemy się przyglądać tej możliwości. Wszystko zależy od tego, jak będzie wyglądał rynek i jak będą kształtowały się ceny. Jesteśmy otwarci, bo konsolidacja zapewni skalę potrzebną, żeby konkurować" - powiedział Boyd.

"Nie mogę wykluczyć, że będą też transakcje z mniejszymi firmami, ale oczywiście każda transakcja wymaga analiz (...) Jeśli będzie dobra możliwość akwizycji, zawsze będziemy się temu przyglądać. Nie mogę jednak zagwarantować, czy dojdzie do transakcji" - dodał.

bDeNpsCD

W pierwszych dniach grudnia 2010 roku Liberty Global, właściciel UPC Polska, podpisał umowę kupna od funduszu Mid Europa Partners 100 proc. udziałów operatora Aster za 870 mln zł. Łączna cena nabycia, wliczając dług sieci Aster w wysokości ok. 1,53 mld zł, wyniosła ok. 2,4 mld zł. Transakcja wymaga jeszcze zgody urzędu antymonopolowego.

UPC Polska jest największym w Polsce pod względem liczby klientów dostawcą potrójnej usługi: telewizji kablowej, szerokopasmowego dostępu do Internetu i usług telefonicznych dla klientów indywidualnych i biznesowych.

UPC Polska ma ponad 1 mln abonentów, na drugim miejscu jest Vectra z ok. 770 tys. klientów, na trzecim Multimedia, która ma ok. 687 tys., a Aster jest czwartym operatorem, który ma ok. 380 tys. abonentów.

UPC Polska miał na koniec trzeciego kwartału 2010 roku ponad milion klientów telewizji (w tym 332.000 klientów telewizji cyfrowej), pół miliona użytkowników szerokopasmowego Internetu oraz 216.000 abonentów telefonu stacjonarnego.

bDeNpsCE

W zasięgu sieci UPC znajduje się ponad 2 mln gospodarstw domowych w dziesięciu największych aglomeracjach miejskich i wielu mniejszych miastach.

Właścicielem UPC Polska jest Liberty Global, Inc. międzynarodowy operator komunikacji szerokopasmowej oferujący zaawansowane usługi telewizyjne, głosowe i dostępu do Internetu dla 18 mln klientów w 14 krajach w Europie, a także w Chile i Australii. Do firmy należą też znaczne spółki medialne i producenckie takie, jak Chellomedia w Europie. (PAP)

mic/ pel/ osz/ je/

bDeNpsCW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)