Notowania

spółki
22.09.2009 14:55

Przegląd wiadomości ze spółek, 22 września godz. 15

Przegląd wiadomości ze spółek, wtorek 22 września godz. 15

Podziel się
Dodaj komentarz

Przegląd wiadomości ze spółek, wtorek 22 września godz. 15

GOODYEAR

Goodyear wezwał do sprzedaży 4.693.930 akcji Dębicy, dających 34,01 proc. głosów na WZA po 59,52 zł za sztukę - poinformował pośredniczący w wezwaniu Unicredit CA IB.

W wyniku wezwania Goodyear, łącznie z akcjami Dębicy, które już posiada, zamierza osiągnąć 13.802.750 akcji, które stanowią 100 proc. głosów na WZA.

We wtorek o godz. 11.35 akcje Dębicy były wyceniane na 63 zł za sztukę.

Zapisy na sprzedaż akcji w wezwaniu rozpoczną się 12 października i potrwają do 10 listopada.

KREDYT BANK

750 pracowników straci w tym roku pracę w Kredyt Banku w ramach zwolnień grupowych - poinformowała spółka we wtorkowym komunikacie. Wcześniej bank informował, że pracę utraci 300 osób.

"(...)planowane jest zwiększenie o około 450 osób liczby pracowników objętych w 2009 roku redukcją zatrudnienia w formie zwolnień grupowych w Kredyt Banku S.A., tj. do łącznej liczby 750 pracowników" - napisano w komunikacie.

Zmiana liczby osób objętych redukcją zatrudnienia została uzgodniona z Radą Pracowników Kredyt Banku.

PBG

PBG zawarło z Energomontażem-Południe umowę, na mocy której obejmie 17.734.002 warranty subskrypcyjne, a potem taką samą ilość akcji w podwyższonym kapitale Energomontażu-Południe - poinformowała spółka we wtorkowym komunikacie. Jeśli cała operacja zakończy się powodzeniem, to PBG po jej zakończeniu będzie miało 25 proc. plus jedną akcję w kapitale zakładowym Energomontażu-Południe.

Sam Energomontaż-Południe zamierza wyemitować 22.582.001 akcji serii E o wartości nominalnej 1 zł każda. PBG ma zapłacić po 3,45 zł za akcję Energomontażu.

PBG zobowiązało się objąć skierowane do niego akcje z wykorzystaniem emisji warrantów, w przypadku podjęcia przez NWZA Energomontażu-Południe uchwały w sprawie warunkowego podwyższenia kapitału zakładowego spółki w drodze emisji akcji serii E z wyłączeniem prawa poboru i emisji warrantów subskrypcyjnych serii A.

"Spółka PBG zobowiązała się do zapewnienia Energomontażowi-Południe na warunkach rynkowych i z zachowaniem zasad konkurencji uczestnictwa w realizacji przedsięwzięć gospodarczych (kontraktów) realizowanych przez grupę kapitałową PBG, w których łączna wartość prac zleconych Energomontażowi-Południe w okresie 2009-2011 r. wyniesie co najmniej 250.000.000 zł" - napisano w komunikacie.

"Jednocześnie Zarząd PBG informuje, że warunkiem otrzymania zleceń przez Energomontaż-Południe, jest przystąpienie do projektów realizowanych przez PBG na zasadach rynkowych, tj w przypadku przedstawienia najkorzystniejszej oferty" - dodano.

Środki pozyskane z emisji akcji serii E Energomontaż-Południe wykorzysta przede wszystkim na rozwój grupy kapitałowej, czyli na akwizycję nowych spółek z branży energetycznej, inwestycje oraz kapitał obrotowy.(PAP)

pif/ ana/ gsu/ pam/ seb/ ana/ bos/

Tagi: spółki, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz