Notowania

spółki
09.10.2009 20:11

Przegląd wiadomości ze spółek, 9 października, godz. 20.15

Przegląd wiadomości ze spółek, piątek 9 października, godz. 20.15

Podziel się
Dodaj komentarz

Przegląd wiadomości ze spółek, piątek 9 października, godz. 20.15

LAFARGE CEMENT

Piąty młyn cementu i silos klinkieru oddano w piątek do użytku w Cementowni Lafarge w Małogoszczu (Świętokrzyskie). Największa w 35-letniej historii zakładu inwestycja pochłonęła około 150 mln zł. Dzięki niej, cementownia zwiększy wydajność i wzbogaci ofertę produkcyjną - zapowiada zarząd firmy.

Wybudowany został również terminal załadunku cementu luzem, dzięki czemu znacznie skróci się czas ekspedycji. "Wszystkie przekazane do eksploatacji inwestycje służą także ochronie środowiska i P oprawie bezpieczeństwa pracy" - powiedziała PAP Jolanta Ciesielska w imieniu zarządu przedsiębiorstwa.

W Cementowni Małogoszcz powstaje obecnie jeszcze instalacja do suszenia popiołów mokrych, która uzyskała dofinansowanie z UE. Przedsięwzięcie to umożliwi przemysłowe wykorzystanie popiołów, przez co przyczyni się do podwyższenia standardów ochrony środowiska naturalnego.

Asortyment produkcji cementowni w Małogoszczu obejmuje szeroką gamę cementów portlandzkich, cementów portlandzkich z dodatkami mineralnymi oraz cement hutniczy.

Cementownia Małogoszcz należy do Lafarge Cement SA, która zatrudnia ponad 84 tys. pracowników w 79 krajach. W Polsce koncern posiada także cementownię na Kujawach. Od 1995 r. zainwestował u nas ponad 1,5 mld zł. Obie cementownie są przystosowane do wykorzystywania paliw i surowców alternatywnych i szczycą się najniższą emisją pyłów.

LINK PR

Warszawska agencja LINK PR & Marketing Projects wygrała konkurs na wartą 1,6 mln zł. kampanię informacyjną budowy nowego mostu drogowego przez Wisłę w Toruniu. Celem kampanii ma być rozpropagowanie informacji o dofinansowaniu budowy przez UE.

Na budowę drugiego mostu Toruń ma zapewnione 327 mln zł z unijnego programu Infrastruktura i Środowisko. Z dotychczasowych wyliczeń wynika jednak, że cała inwestycja pochłonie w sumie 921,3 mln zł. więc władze miasta starają się o zwiększenie unijnego wsparcia do maksymalnej dopuszczalnej kwoty 769,6 mln zł.

Zorganizowanie kampanii informacyjnej było jednym z warunków otrzymania dofinansowania z UE. O kontrakt starało się kilka agencji PR, a wyborze najlepszej oferty w 60 proc. decydowała cena, a w 40 proc. proponowana koncepcja działań promocyjnych.

Zwycięzca konkursu będzie musiała m.in. przeprowadzić kampanię informującą o tym, że toruński most jest współfinansowany z unijnych pieniędzy, wybrać sposoby dotarcia do grupy docelowych swoich działań oraz wykonać wszystkie niezbędne materiały promocyjne. Kontrakt z władzami Torunia zostanie podpisany w połowie października.

MAKARONY POLSKIE

Sprzedaż grupy Makarony Polskie w III kwartale 2009 roku wyniosła 30,18 mln zł, była więc o 34 proc. większa niż rok wcześniej - poinformowała spółka w piątkowym komunikacie.

Sprzedaż makaronów wzrosła rok do roku o 52 proc. do 22,42 mln zł, a dań gotowych, dżemów, konserw i innych towarów spadła o 1 proc. do 7,76 mln zł.

W ciągu trzech kwartałów 2009 roku sprzedaż grupy wyniosła 86,06 mln zł, rosnąc rok do roku o 30 proc.

WIKANA BIOENERGIA

Wikana Bioenergia, spółka zależna Wikany, zamierza w 2010 roku wybudować elektrownię biogazową w gminie Piaski w województwie lubelskim. Przewidywana wartość inwestycji wynosi 14 mln zł - poinformowała Wikana w komunikacie.

Wikana Bioenergia Sp. z o.o. zawarła z Bio Power Sp. z o.o. umowę przeniesienia majątkowych praw autorskich do projektu budowlanego i sprzedaży dokumentacji technicznej.(PAP)

jru/ seb/ mch/ olz/ bos/

Tagi: spółki, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz