Notowania

wiadomości
13.06.2013 14:57

Przegląd wiadomości ze spółek, czwartek godz. 15

Przegląd wiadomości ze spółek, czwartek 13 czerwca godz. 15

Podziel się
Dodaj komentarz

Przegląd wiadomości ze spółek, czwartek 13 czerwca godz. 15

KOV

Kulczyk Oil Ventures złożył wniosek do GPW o zawieszenie obrotu akcjami KOV od 17 czerwca w związku z planowanym scaleniem akcji spółki - podała firma w komunikacie.

Pod koniec maja KOV poinformował o planowanych zmianach w statucie, które wiążą się z nabyciem przez KOV spółki Winstar Recources. Proponowane zmiany będą poddane pod głosowanie w dniu 20 czerwca 2013 r. podczas obrad walnego zgromadzenia KOV.

Wszystkie dotychczas wyemitowane akcje spółki mają zostać, zgodnie z propozycjami, poddane scaleniu w stosunku jeden do dziesięciu, przy czym nie ulegną modyfikacji uprawnienia wynikające z tych akcji.

Akcje mają zostać zawieszone "do końca dnia sesyjnego następującego po dniu, w którym KOV przekaże do wiadomości publicznej (...) informację o zakończeniu procedury scalenia akcji w KDPW".

"Scalenie akcji KOV to proces unikatowy i niezwykle złożony. (...) Wymaga więc niestandardowego podejścia regulatorów, organizatorów rynku oraz izb rozliczeniowych, w tym KDPW. Stąd trudno jest jednoznacznie określić, ile czasu potrwa, ale wszystkie strony będą dążyć do tego, aby odbył się on w możliwie najkrótszym czasie. Dla przejrzystości i równego traktowania wszystkich uczestników rynku, notowania akcji muszą być w tym czasie zawieszone" - poinformował PAP wiceprezes ds. relacji inwestorskich Jakub Korczak.

KOV podpisał w kwietniu warunkową umowę zakupu Winstar Resources. Wartość transakcji to 112 mln dolarów kanadyjskich. Po połączeniu KOV zmieni nazwę na Serinus Energy. Nowa spółka będzie notowana na giełdach w Warszawie i Toronto. Jej kapitalizacja wyniesie ok. 1 mld zł.

RONSON

Ronson wprowadzi w czerwcu do sprzedaży 443 lokale w trzech warszawskich inwestycjach: Sakura III, Espresso II i Verdis III. Tym samym oferta dewelopera wzrośnie do ok. 900 lokali - poinformował dziennikarzy dyrektor sprzedaży i marketingu spółki Andrzej Gutowski.

"Na początku roku trafiliśmy w oczekiwania klientów dzięki ofercie w inwestycjach, które znajdowały się w końcowych fazach realizacji. Paradoksalnie pomogło nam też zakończenie rządowego programu +Rodzina na swoim+ (...) W efekcie oferta na koniec maja skurczyła się do ok. 450 mieszkań, w tym jedynie ok. 280 w Warszawie. Dlatego postanowiliśmy przyspieszyć sprzedaż lokali w niektórych projektach" - powiedział na konferencji Gutowski.

"Zdecydowaliśmy się wprowadzić w czerwcu do sprzedaży mieszkania w trzech stołecznych projektach: Sakura III, Espresso II i Verdis III. Tym samym nasza oferta powiększy się o 443 lokale do ok. 900 mieszkań" - dodał.

Sprzedaż wspomnianych projektów ma się rozpocząć 15 czerwca, a start budów przewidziano na III/IV kwartał tego roku.

W Sakurze III powstanie 145 mieszkań na 7.257 m kw. PUM, w Espresso II - 152 lokale na 7.136 m kw. PUM, a w Verdisie III - 146 lokali na 11.374 m kw. PUM.

Z kolei w II połowie roku deweloper zamierza wprowadzić do sprzedaży i rozpocząć budowę kolejnych dwóch warszawskich projektów: Tamka (64 lokale, 5.600 m kw. PUM) oraz Moko przy ul. Magazynowej (182 lokale, 11.000 m kw. PUM). Ponadto, mają wówczas wystartować trzy projekty poza stolicą: Copernicus w Poznaniu (182 lokale, 8.600 m kw. PUM), Impressio II we Wrocławiu (147 lokali, 8.100 m kw. PUM) oraz Panoramika II w Szczecinie (61 lokali, 4.200 m kw. PUM).

Gutowski poinformował, że deweloper prowadzi obecnie negocjacje dotyczące zakupu kolejnych gruntów w Warszawie, m.in. na Ursynowie. Nie zamierza natomiast na razie uzupełniać swojego banku ziemi poza stolicą.

Dyrektor sprzedaży i marketingu spółki podtrzymał, że w tym roku deweloper planuje sprzedać ok. 500 lokali wobec 380 w zeszłym roku.

"Na chwilę obecną sprzedaż sięgnęła ok. 260 lokali" - dodał. (PAP)

jow/ morb/ asa/ pad/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz