Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Przegląd wiadomości ze spółek, czwartek godz. 15

0
Podziel się:

Przegląd wiadomości ze spółek, czwartek 28 listopada godz. 15

bEEEmIOd

Przegląd wiadomości ze spółek, czwartek 28 listopada godz. 15

ALIOR BANK

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Alior Banku zdecydowało o emisji do 6.358.296 akcji serii G z pozbawieniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy.

bEEEmIOf

W wyniku emisji akcji serii G kapitał zakładowy Alior Banku ma zostać podniesiony maksymalnie do kwoty nie wyższej niż 699.412.610 zł z obecnych 635.829.660 zł.

Według wcześniejszych informacji celem podwyższenia kapitału zakładowego jest umożliwienie bankowi dalszego rozwoju działalności, przy uwzględnieniu rekomendacji KNF dotyczących kwestii księgowych.

Bank po konsultacjach z KNF zdecydował się zmienić sposób księgowania przychodów z tytułu bancassurance.

Prezes banku oceniał wcześniej, że po emisji tych akcji nie będzie konieczności kolejnego dokapitalizowania banku.

bEEEmIOl

Współczynnik wypłacalności banku na koniec września 2013 roku wynosił 12,42 proc., podczas gdy rok wcześniej 10,80 proc. Wskaźnik Core Tier 1 jest na poziomie 10,52 proc.

KGHM

KGHM spodziewa się spadku cen surowców w przyszłym roku, co będzie istotne dla wyników, ale w kolejnych latach możliwe jest odbicie - poinformował dziennikarzy prezes KGHM Herbert Wirth. Podtrzymał jednocześnie, że nie ma planów rewizji tegorocznej prognozy.

"Bierzemy pod uwagę spadek cen surowców. To będzie miało istotne znaczenie dla wyników spółki w 2014 roku. Patrzymy jednak na rynek długoterminowo. 2014 rok może być bardzo trudny, jeśli chodzi o ceny, ale niekoniecznie dla rynku zbytu" - powiedział prezes.

bEEEmIOm

Dodał, że "w 2015 roku i dalej jest wysokie prawdopodobieństwo odbicia".

Na pytanie, czy w związku z pogorszeniem sytuacji na rynku surowców wynik netto za 2014 rok może być gorszy niż w tym roku, odpowiedział: "Trudno dziś o tym przesądzać. Wynik to nie tylko przychody, ale i strona kosztowa, a my intensywnie pracujemy nad restrukturyzacją kosztów".

Poinformował, że przewidywania KGHM co do cen miedzi w przyszłym roku są zgodne z konsensusem rynkowym. Szacowane są w przedziale 6.800-7.200 USD/t.

Prezes potwierdził, że nie ma na razie tematu rewizji tegorocznej prognozy. Dodał, że jest duże prawdopodobieństwo, że w przypadku wyniku netto "trójka będzie z przodu", co ma być efektem zarówno wzrostu wydobycia, jak i redukcji kosztów.

bEEEmIOn

KGHM zakłada, że osiągnie w tym roku przychody ze sprzedaży w wysokości 18.930 mln zł, EBITDA na poziomie 5.337 mln zł i zysk netto w wysokości 3.204 mln zł.

MFO

MFO, producent profili stalowych, planuje pozyskać z oferty publicznej blisko 15 mln zł - podała spółka w prospekcie emisyjnym. Środki przeznaczy na rozwój mocy produkcyjnych. Zapisy na akcje spółki będą przyjmowane w grudniu.

Oferta obejmuje 2 mln akcji, w tym 1,1 mln serii C oferowanych przez spółkę oraz do 900 tys. (serii A i B) oferowanych przez sprzedającego.

bEEEmIOo

W transzy detalicznej znajdzie się do 400 tys. akcji serii C, a w transzy dla instytucji do 1,6 mln akcji.

Book building zaplanowano na 12 grudnia. Zapisy dla inwestorów indywidualnych potrwają od 10 do 12 grudnia, a dla instytucji od 16 do 17 grudnia.

Spółka szacuje, że uzyska z emisji papierów serii C około 14,7 mln zł netto.

Pieniądze zamierza przeznaczyć na inwestycje w zwiększenie mocy produkcyjnych. W latach 2014-2016 zamierza wydać na ten cel ponad 26 mln zł, z czego około 15 mln zł pochodzić będzie ze środków pozyskanych w ramach oferty publicznej.

MFO prognozuje, że zysk netto firmy w 2013 roku wyniesie 5,7 mln zł, a w 2014 roku wzrośnie do 8,2 mln zł. Zysk operacyjny ma ukształtować się na poziomie 8,2 mln zł w tym roku i 11,4 mln zł w 2014 roku. Przychody mają wzrosnąć ze 167,3 mln zł do 212,2 mln zł.

Po przeprowadzeniu oferty (przy założeniu, że zostaną objęte wszystkie oferowane papiery) obecni główni akcjonariusze spółki, Tomasz Mirski oraz Marek Mirski, będą kontrolować prawie 72 proc. głosów na WZA.

Oferującym jest Millennium DM.

W 2012 r. MFO wypracowała 4,9 mln zł zysku netto i 7,1 mln zł EBIT przy obrotach sięgających 162,5 mln zł.

Spółka nie ma w planach wypłaty dywidendy z tegorocznego zysku.

MFO to producent zimnogiętych profili stalowych. Spółka wytwarza przede wszystkim profile dla wytwórców stolarki okiennej z PCV oraz dla branży konstrukcyjnej, automotive, instalatorskiej i klimatyzacyjnej, a także profile do zabudowy gipsowo-kartonowej. Produkcja odbywa się w zakładzie koło Sochaczewa. (PAP)

morb/ jow/ asa/ seb/ pad/

bEEEmIOG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)