Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Przegląd wiadomości ze spółek, czwartek godz.15

0
Podziel się

Przegląd wiadomości ze spółek, czwartek 1 lipca godz.15

bEhZOlFN

Przegląd wiadomości ze spółek, czwartek 1 lipca godz.15

ASSECO BUSINESS SOLUTIONS

Asseco Business Solutions podpisało z FoodCare umowę na wdrożenie platformy Asseco EBI Enterprise. Termin zakończenia projektu ustalono na listopad 2010 roku - podała spółka w komunikacie prasowym.

bEhZOlFP

Celem wdrożenia jest usprawnienie zarządzania łańcuchem dostaw produktów (głównie na linii producent-dystrybutor). Wdrożenie obejmie prawie 60 kluczowych dystrybutorów FoodCare.

FoodCare (dawniej Gellwe) specjalizuje się w produkcji deserów, ciast w proszku, dodatków do pieczenia, kakao, czekolady do picia, herbatek granulowanych, jak również napojów energetycznych oraz musli.

ASSECO POLAND, VATTENFALL AB

Asseco Poland podpisało ze szwedzką firmą Vattenfall AB pakiet czterech umów o łącznej wartości ponad 10 mln zł brutto - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

bEhZOlFV

Umowy regulują zasady współpracy pomiędzy Asseco Poland a firmami wchodzącymi w skład grupy Vattenfall w zakresie licencjonowania oprogramowania, serwisu i konsultingu. Są to umowy ramowe określające warunki podpisywania umów wykonawczych.

Umowa licencyjna umożliwia uprawnionym przez Vattenfall AB podmiotom składanie zamówień na licencje dla innych firm wchodzących w skład Grupy Vattenfall. Umowa serwisowa dotyczy świadczenia usług utrzymania i wsparcia w okresie 5 lat dla systemów wdrażanych w ramach umowy konsultingowej.

Obecnie trwa migracja danych billingowych wszystkich odbiorców indywidualnych do systemów Asseco realizowana na podstawie umowy konsultingowej.

"Po raz pierwszy działamy na podstawie umów zawartych pomiędzy Asseco Poland a firmą z sektora energetycznego na poziomie korporacyjnym. Staliśmy się dla Grupy Vattenfall równie ważnym partnerem strategicznym w zakresie naszych rozwiązań dla energetyki, jak SAP w dziedzinie systemów ERP czy Oracle w obszarze baz danych" - powiedział cytowany w komunikacie Paweł Piwowar, wiceprezes Asseco Poland.

bEhZOlFW

"(...) współpraca z grupą Vattenfall daje nam szanse wyjścia z naszymi systemami dla sektora energetycznego poza rynek polski" - dodał.

COMARCH, PLL

Comarch podpisał z Polskimi Liniami Lotniczymi Lot wieloletnią umowę dotyczącą wdrożenia i˙utrzymania systemów Comarch Corporate FFP, Comarch Mobile oraz wdrożenia i utrzymania nowego Portalu Lot - poinformował Comarch w komunikacie prasowym.

To kolejna umowa Comarchu w branży lotniczej. W ubiegłym roku informatyczna spółka podpisała kontrakt z amerykańską linią lotniczą JetBlue Airways.

bEhZOlFX

KFK

W ramach trzeciego konkursu ofert na udzielenie wsparcia finansowego funduszom kapitałowym do Krajowego Funduszu Kapitałowego (KFK) wpłynęło 14 ofert na projekty, których łączna wartość to 700 mln zł - poinformował na spotkaniu z dziennikarzami Piotr Gębala, prezes KFK.

"W ramach trzeciego konkursu otrzymaliśmy oferty na 14 projektów inwestycyjnych o łącznej wartości 700 mln zł, w tym wsparcie KFK należy szacować na około połowę tej kwoty. Obecnie trwa proces czytania tych ofert" - powiedział Gębala.

KFK w marcu ogłosił trzeci otwarty konkurs ofert na udzielenie wsparcia finansowego funduszom kapitałowym. Kwota przeznaczona na wsparcie ma wynosić nie mniej niż 150 mln zł. Wsparcie jest przeznaczone dla funduszy, które zainwestują w polskie mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, ze szczególnym uwzględnieniem firm innowacyjnych, prowadzących działalność badawczo-rozwojową oraz firm o dużym potencjale rozwoju.

bEhZOlFY

Termin składania ofert minął 24 czerwca. Oferty mogły składać: fundusz kapitałowy lub podmiot zarządzający takim funduszem.

KFK udziela wsparcia funduszom kapitałowym w formie: obejmowania i nabywania ich udziałów i akcji, uczestniczenia w funduszach kapitałowych działających w formie spółek komandytowych, komandytowo-akcyjnych lub innych jednostek organizacyjnych nie posiadających osobowości prawnej, nabywania ich certyfikatów inwestycyjnych lub jednostek uczestnictwa, nabywania emitowanych przez nie obligacji, obligacji zamiennych na akcje, obligacji z prawem pierwszeństwa i warrantów subskrypcyjnych oraz bezzwrotnych świadczeń na sfinansowanie części kosztów poniesionych przez fundusz kapitałowy na przygotowanie inwestycji i monitorowanie portfela tych inwestycji.

KFK jest funduszem funduszy venture capital (VC). Działalność KFK polega na inwestowaniu w fundusze VC, które zasilają kapitałowo małe i średnie przedsiębiorstwa polskie, w szczególności przedsiębiorstwa innowacyjne, prowadzące działalność badawczo-rozwojową oraz przedsiębiorstwa o wysokim potencjale rozwoju. KFK został utworzony przez rząd polski w celu ograniczenia zjawiska luki kapitałowej polegającego na niskiej podaży kapitału VC w segmencie małych i średnich przedsiębiorstw.

MCI, IIF, KFK

MCI, IIF Group i Krajowy Fundusz Kapitałowy podpisały umowę, na podstawie której zostanie utworzony fundusz Internet Ventures. Dysponując środkami w wysokości 100 mln zł będzie to największy w Posce technologiczny fundusz venture capital - poinformowali na spotkaniu z dziennikarzami przedstawiciele MCI, IIF i KFK.

Udziałowcami nowego funduszu są KFK (50 mln zł), IIF (25 mln zł) i MCI (25 mln zł).

"Cieszy nas współpraca z IIF, łączymy siły, aby przy współpracy KFK utworzyć największy technologiczny fundusz VC w Polsce. Jestem przekonany, że dotychczasowe doświadczenie MCI i IIF oraz posiadane relacje pomogą w pozyskiwaniu i rozwijaniu najlepszych projektów technologicznych z obszaru będącego w zainteresowaniu Internet Ventures" - powiedział Sylwester Janik, partner w MCI.

Strategia funduszu zakłada inwestycje w projekty na wczesnym etapie rozwoju oraz na etapie wzrostu. W obszarze zainteresowań funduszu znajdują się projekty z obszaru: e-commerce i mcommerce (B2C), portali internetowych i serwisów Web 2.0, aplikacji i technologii mobilnych oraz internetowych, rozwiązań dla telekomunikacji i mediów elektronicznych, treści cyfrowych, serwisów gier i rozrywki on-line, e-payment i m-payment, e-advertising i m-advertising oraz cloud computing.

Fundusz planuje inwestycje w około 18-20 projektów, dywersyfikując swój portfel sektowo. Wartość inwestycji w jedną spółkę ma być na poziomie od 1 do 6 mln zł.

Internet Ventures docelowo będzie działał w strukturze FIZ, w ramach MCI Capital TFI.

MONDI, SKG

Mondi negocjuje z Smurfit Kappa Group (SKG) zakup zakładu produkującego worki papierowe SKG Kolonia Rzeczków - poinformowała w czwartkowym komunikacie Smurfit Kappa Group.

"SKG posiada w Polsce także 5 fabryk tektury falistej. Zakłady te nie są przedmiotem rozmów z Mondi Group i pozostają częścią Smurfit Kappa Group" - napisano w komunikacie.

Smurfit Kappa Group to jeden z największych na świecie producentów opakowań papierowych, działający w Europie i Ameryce Łacińskiej.

NORTH COAST

Akcjonariusze North Coast zdecydowali o przeznaczeniu 6 mln zł na wypłatę dywidendy dla akcjonariuszy. Dzień dywidendy został ustalony na 30 sierpnia, a wypłata ma nastąpić 10 września - podała spółka w komunikacie.

North Coast miał w 2009 roku 4 mln zł zysku netto, 2,4 mln zł które nie trafią do akcjonariuszy zostaną przeznaczone na kapitał rezerwowy.

Kapitał zakładowy North Coast dzieli się na 32 mln akcji.

ZL ORZEŁ

Sąd w Jeleniej Górze na wniosek wierzyciela ZL Orzeł ogłosił upadłość obejmującą likwidację majątku spółki - podał Orzeł w czwartkowym komunikacie.

"Syndyk masy upadłości ZL Orzeł informuje, że w dniu dzisiejszym, tj. 01 lipca 2010r. Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze Wydział VIII Gospodarczy d.s. upadłościowych i naprawczych, po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym sprawy wniosku wierzyciela Barbary Przybysz o ogłoszenie upadłości dłużnika, postanowił ogłosić upadłość obejmującą likwidację majątku dłużnika ZL Orzeł w Mysłakowicach" - napisano w komunikacie. (PAP)

jru/ gsu/ asa/ pad/

bEhZOlGq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)