Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Przegląd wiadomości ze spółek, czwartek godz.21

0
Podziel się

Przegląd wiadomości ze spółek, czwartek 7 stycznia godz.21

bEgScASZ

Przegląd wiadomości ze spółek, czwartek 7 stycznia godz.21

ASSECO

Zarząd Asseco Poland zdecydował o podwyższeniu kapitału zakładowego w ramach kapitału docelowego o nie więcej niż 3,41 mln zł poprzez emisję do 3,41 mln akcji serii I z prawem poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy - poinformowała spółka w komunikacie.

bEgScATb

"Środki pozyskane z emisji Akcji Serii I Spółka zamierza przeznaczyć na nabycie małej i średniej wielkości podmiotów działających w branży IT przede wszystkim na terenie Europy Zachodniej" - napisano w czwartkowym komunikacie.

Akcje Serii I zostaną zaoferowane dotychczasowym akcjonariuszom spółki w ramach subskrypcji zamkniętej.

Dzień prawa poboru ustalono na 4 lutego 2010 r. Do objęcia jednej Akcji Serii I uprawniać będzie posiadanie 20 praw poboru Akcji Serii I.

"(...) podjęcie przez Zarząd uchwały w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego Spółki w ramach kapitału docelowego jest zdarzeniem powodującym automatyczne umorzenie akcji własnych Spółki w ilości odpowiadającej liczbie objętych Akcji Serii I" - napisano w komunikacie.

bEgScATh

BOEING

Boeing dostarczył w 2009 roku 481 samolotów pasażerskich, wpisując się w swój plan dostaw, który wynosił 480-485 samolotów - poinformowało w czwartek konsorcjum na swojej stronie internetowej. Tym samym portfel zamówień w ub.r. przekroczył 3 tys. 370 samolotów.

Jednym z najważniejszych wydarzeń ubiegłego roku był pierwszy lot 787 Dreamliner, w połowie grudnia. Jak informuje konsorcjum, pierwsza dostawa tej maszyny przewidziana jest na czwarty kwartał 2010 roku. Na samolot ten czeka m.in. polski przewoźnik LOT.

Boeing przewiduje opublikowanie planu dostaw samolotów na 2010 rok 27 stycznia, kiedy to opublikuje również przychody za 2009 rok.(PAP)

bEgScATi

pel/ jtt/ seb/ gor/ aop/ je/

bEgScATC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)