Notowania

wiadomości
16.11.2012 15:00

Przegląd wiadomości ze spółek, piątek godz. 15

Przegląd wiadomości ze spółek, piątek 16 listopada godz. 15

Podziel się
Dodaj komentarz

Przegląd wiadomości ze spółek, piątek 16 listopada godz. 15

EKO-HOLDING

Ecorse Investments, pośrednio kontrolowany przez Advent International, wezwał do sprzedaży 2,02 proc. akcji Eko Holding, czyli 984.052 akcji, po 7 zł za papier - poinformował pośredniczący w wezwaniu UniCredit CAIB Poland.

Wzywający zamierza osiągnąć 100 proc. głosów na WZ Eko Holding, co odpowiada 48.616.605 akcji spółki.

Zapisy potrwają od 6 grudnia 2012 roku do 4 stycznia 2013 roku.

Fundusz chce wycofać Eko Holding z obrotu na GPW.

"Jeśli po przeprowadzeniu wezwania wzywający nie osiągnie 100 proc. ogólnej liczby głosów na Walnym Zgromadzeniu, wzywający rozważy przeprowadzenie przymusowego wykupu akcji będących w posiadaniu akcjonariuszy mniejszościowych" - napisano.

Ecorse Investments wezwał do sprzedaży 100 proc. akcji Eko Holding we wrześniu. Początkowo Ecorse oferował w wezwaniu cenę 4,1 zł za jedną akcję Eko Holding, potem podniósł ją do 4,7 zł, a następnie do 5,6 zł za akcję. Ostatecznie podniósł cenę w wezwaniu na akcje Eko Holding do 7 zł i zamknął wezwanie, osiągając zapisy odpowiadające 97,98 proc. ogólnej liczby akcji spółki. Obecnie posiada 47.632.553 akcji Eko Holding.

PBG/ RAFAKO

Adaptorinvest wyraził zgodę na przyjęcie zabezpieczenia wynagrodzenia z tytułu umowy o doradztwo finansowe w postaci weksla własnego głównego akcjonariusza PBG i zniesienie zastawu na akcjach Rafako - podało PBG w komunikacie.

Adaptorinvest zwrócił się również z wnioskiem o zaproponowanie dodatkowego zabezpieczenia, np. w postaci poręczenia.

PBG w komunikacie zadeklarowało, że kontynuuje współpracę z Adaptorinvest, której celem jest pozyskanie inwestora strategicznego dla PBG.

Na początku października PBG informowało, że 13 sierpnia ustanowiono zastaw na 34.800.001 akcjach Rafako należących do Multaros, spółki zależnej PBG. Akcje Rafako, na których ustanowiono zastaw uprawniają do 50 proc. głosów na WZ. Zabezpieczenie zostało ustanowione na rzecz cypryjskiej spółki Adaptorinvest. Wartość zabezpieczenia nie przekracza 5 mln euro.

PKP INTERCITY

Od piątku można kupić bilety pociągi PKP Intercity kursujące od 1 grudnia do 10 stycznia z upustem do 30 proc. ceny biletu - poinformował w piątek dziennikarzy prezes PKP Intercity Janusz Malinowski. Taki bilet trzeba jednak kupić ze znacznym wyprzedzeniem.

Oferta obowiązuje na wszystkie pociągi kategorii Express InterCity i ekspresy zarówno w pierwszej, jak i drugiej klasie. Oferta będzie obowiązywała od 1 grudnia do 10 stycznia na wszystkich trasach. Nie ma ograniczonej puli biletów. Tańszy bilet może kupić każdy - jednak musi kupić bilet najwcześniej z 30-dniowym, a najpóźniej z 8-dniowym wyprzedzeniem.

Oferta "Bilet świąteczny" ma być pierwszym krokiem w stronę uproszczenia taryf i promocji przewoźnika.

RAFAKO

Sąd Okręgowy w Gliwicach postanowił udzielić zabezpieczenia roszczenia o ustalenie nieważności uchwał rady nadzorczej Rafako poprzez zawieszenie wykonania uchwał z 29 października ws. powołania nowych członków zarządu. Sąd zakazał radzie dokonywania jakichkolwiek zmian w składzie zarządu oraz zawiesił wykonanie uchwały rady nadzorczej z dnia 29 października w sprawie odwołania członków zarządu, w tym prezesa Wiesława Różackeigo - podało Rafako w komunikacie.

W związku z udzieleniem zabezpieczenia zarząd Rafako poinformował, że działa w składzie: prezes - Wiesław Różacki, wiceprezes - Dariusz Karwacki, wiceprezes Bożena Kawałko, wiceprezes Krzysztof Burek oraz wiceprezes Jarosław Dusiło.

29 października rada nadzorcza Rafako odwołała ze składu zarządu spółki: Wiesława Różackiego, Bożenę Kawałko oraz Dariusza Karwackiego. Na funkcję prezesa Rafako został wówczas powołany Paweł Mortas, będący jednocześnie prezesem PBG. Na członka zarządu został powołany Maciej Kaczorowski. Kandydatem głównego akcjonariusza PBG do rad nadzorczych PBG i Rafako jest Agenor Gawrzyał, któremu planuje się powierzenie funkcji przewodniczącego w obu spółkach - poinformowało PBG w komunikacie prasowym.

TZMO

Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych mają 100 proc. kapitału zakładowego i głosów na WZ Polleny-Ewa - podała spółka w komunikacie.

Przed przymusowym wykupem TZMO miały 2.235.163 akcje Pollena-Ewa, co stanowiło 78,99 proc. w kapitale zakładowym oraz 52,82 proc. w ogólnej liczbie głosów oraz 344.765 akcji imiennych uprzywilejowanych, co stanowiło 12,18 proc. w kapitale zakładowym oraz 40,74 proc. w ogólnej liczbie głosów.

Obecnie TZMO mają 350.485 akcji imiennych (12,39 proc. kapitału oraz 41,41 proc. głosów) oraz 2.479.115 akcji (87,61 proc. w kapitale zakładowym oraz 58,59 proc. w ogólnej liczbie głosów).

Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych informowały wcześniej, że zamierzają wycofać akcje Polleny-Ewa z obrotu na warszawskim parkiecie. (PAP)

pel/ gsu/ jtt/ mto/ her/ pel/ amac/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz