Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Przegląd wiadomości ze spółek, piątek godz. 15

0
Podziel się:

Przegląd wiadomości ze spółek, piątek 10 stycznia godz. 15

bEDuysmt

Przegląd wiadomości ze spółek, piątek 10 stycznia godz. 15

CINEMA CITY

Cinema City i Cineworld Group zawarły w piątek umowę połączenia działalności kinowej Cinema City z Cineworld. Połączenie ma zostać sfinalizowane w marcu 2014 r. - podało Cinema City w komunikacie.

bEDuysmv

"(...) 10 stycznia 2014 r. spółka (Cinema City - przyp. PAP) i Cineworld Group zawarły umowę połączenia w celu przeniesienia wszystkich akcji w kapitale zakładowym spółki Cinema City Holding B.V., całkowicie zależnej od spółki, podmiotu, który będzie posiadał działalność kinową spółki w chwili zamknięcia, na Cineworld na podstawie wartości przedsiębiorstwa (z wyłączeniem zadłużenia i gotówki) wynoszącej szacunkowo około 503 mln GBP, w formie akcji i w gotówce" - podano w komunikacie.

Sprecyzowano, że wynagrodzenie, które otrzyma Cinema City, będzie składało się z kwoty 272 mln GBP w gotówce oraz akcji w Cineworld, stanowiących 24,9 proc. udziału w kapitale zakładowym Cineworld w dniu zamknięcia, odpowiadających wartości przedsiębiorstwa bez uwzględnienia gotówki i zadłużenia w kwocie około 503 mln GBP.

Ponadto Cinema City otrzyma w chwili zamknięcia transakcji kwotę bliską 14,5 mln euro w gotówce oraz wynagrodzenie z zysku, które będzie wynosić 25,9 mln euro, jeśli zamknięcie nastąpi w lutym 2014 r. lub wcześniej oraz 28,9 mln euro, jeśli zamknięcie nastąpi w marcu 2014 r. lub później, w gotówce.

Połączenie jest uzależnione od spełnienia kilku warunków: uzyskania zgody akcjonariuszy Cinema City i Cineworld na przeprowadzenie połączenia, uzyskania zgody prezesa UOKiK, zakończenia wewnętrznej reorganizacji Cinema City i jej spółek zależnych, uzyskanie przez Cineworld przychodów z planowanej praw do akcji, stanowiących 24,9 proc. udziału w Cineworld.

bEDuysmB

Cinema City planuje, że NWZ spółki w celu zatwierdzenia połączenia odbędzie się 24 lutego 2014 r., a transakcja zostanie sfinalizowane w marcu 2014 r.

Z chwilą finalizacji połączenia, obecny dyrektor generalny Cinema City, Moshe (Mooky) Greidinger, oraz obecny dyrektor finansowy, Israel Greidinger, zasiądą w radzie dyrektorów Cineworld jako, odpowiednio, dyrektor generalny i dyrektor operacyjny.

KGHM/GRUPA AZOTY

KGHM podpisał z Gdańskimi Zakładami Nawozów Fosforowych Fosfory, spółką zależną Grupy Azoty Zakłady Azotowe Puławy, porozumienie o współpracy dotyczące wspólnego zagospodarowania złóż surowców chemicznych - poinformowały w komunikatach KGHM i Grupa Azoty. To kolejny krok po tym, jak firmy podpisały w sierpniu zeszłego roku list intencyjny w tej sprawie.

bEDuysmC

"Zawarcie porozumienia jest kontynuacją współpracy zapoczątkowanej podpisaniem przez KGHM Polska Miedź SA oraz Gdańskie Zakłady Nawozów Fosforowych Fosfory Sp. z o.o. listu intencyjnego o wzajemnej współpracy przy realizacji projektów eksploracyjnych, dotyczących poszukiwania i rozpoznawania złóż surowców chemicznych, w tym soli potasowych, projektów górniczych związanych z zagospodarowaniem istniejących złóż surowców chemicznych, w kraju i za granicą oraz zagospodarowania surowców wtórnych (odpadów) w celu odzyskania metali krytycznych (w tym metali ziem rzadkich)" - napisano w raporcie.

Porozumienie dopuszcza, by w projekcie współuczestniczyły inne podmioty z grupy kapitałowej KGHM i Grupy Azoty.

Firmy określiły warunki i etapy dalszej współpracy, w tym uzgodniły szczegółowe warunki umowy inwestycyjnej "określającej w szczególności zasady powołania i prowadzenia działalności przez spółkę celową, która będzie realizowała projekt, uzyskanie zgody antymonopolowej i zgód korporacyjnych na jej powołanie oraz zasady zakupu od tej spółki surowców".

Liderem całego projektu będzie KGHM. Udział kapitałowy Grupy Azoty Zakłady Azotowe Puławy i Gdańskich Zakładów Nawozów Fosforowych Fosfory w spółce celowej oraz projektach realizowanych przez nią "będzie wynosił zasadniczo 50 proc.".

bEDuysmD

Pod koniec sierpnia KGHM i Gdańskie Zakłady Nawozów Fosforowych, spółka zależna Grupy Azoty Zakłady Azotowe Puławy, poinformowały o podpisaniu listu intencyjnego dotyczącego wzajemnej współpracy przy realizacji projektów eksploracyjnych. (PAP)

jow/ osz/ mki/ morb/ pad/

bEDuysmW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)