Notowania

wiadomości
21.10.2011 19:59

Przegląd wiadomości ze spółek, piątek godz. 20

Przegląd wiadomości ze spółek, piątek 21 października godz. 20

Podziel się
Dodaj komentarz

Przegląd wiadomości ze spółek, piątek 21 października godz. 20

AVIVA OFE/ RAFAKO/

Aviva Otwarty Fundusz Emerytalny Aviva BZ WBK ma poniżej 5 proc. akcji Rafako - poinformowała deweloperska spółka w komunikacie.

Przed zawarciem transakcji sprzedaży fundusz miał 3.817.394 akcji spółki, czyli 5,48 proc. kapitału zakładowego i tyle samo głosów na WZA.

Fundusz posiada 1.992.394 akcji stanowiących 2,68 proc. kapitału zakładowego i uprawniających do takiej samej liczby głosów na walnym.

BONNIER

Prezes Bonnier Business Polska Iwona Kosmann ustąpiła w piątek ze stanowiska, obowiązki prezesa przejął właściciel firmy Hans Jakob Bonnier - podała w komunikacie spółka. Kosmann pełniła funkcję od lutego 2011 r., w tym czasie Bonnier Business Polska wprowadził na rynek nowy magazyn Puls Biznesu Weekend oraz pierwsze aplikacje mobilne na tablety i smartfony.

Bonnier Business Polska, grupa medialna należąca do szwedzkiego koncernu Bonnier posiadającego 175 firm w 16 krajach, jest wydawcą Pulsu Biznesu, Pulsu Biznesu Weekend, Pulsu Medycyny, pb.pl oraz właścicielem firmy Informedia.

GET BANK, GETIN BANK, KNF

Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła dokument rejestracyjny dla akcji Get Banku oraz dokument ofertowy i dokument podsumowujący, które wraz z dokumentem rejestracyjnym, stanowią prospekt emisyjny - podał KNF w komunikacie.

Zgodnie z wcześniejszymi planami Get Bank w ramach procesu dzielenia Getin Holdingu trafić ma na GPW w listopadzie 2011 roku.

Dotychczasowi akcjonariusze Getin Holding otrzymują akcje nowej emisji zgodnie z dotychczasowym udziałem w Getin Holding. Parytet wymiany akcji Getin Holding na akcje Get Banku został ustalony na 2,926888.

W kolejnym etapie procesu w kwietniu 2012 roku nastąpić ma połączenie upublicznionego Get Banku z Getin Noble Bankiem i przejmującym ma być Get Bank. Połączony bank zmieni nazwę na Getin Noble Bank.

W październiku NWZA Getin Holding zdecydowało o podziale spółki poprzez przeniesienie części majątku Getin Holding na Get Bank.

Część działalności Getin Holding, w skład której wchodzi przede wszystkim pakiet 93,71 proc. akcji Getin Noble Banku, została wydzielona do Get Banku.

Get Bank (wcześniej Allianz Bank) został kupiony przez Getin Holding pod koniec maja 2011 roku

Po podziale grupa Getin Holdingu składa się z Centrali Getin Holding, Idea Banku, grupy TU Europa, Powszechnego Dom Kredytowego, Panoramy Finansów, MW Trade, grupy Carcade wraz z Kubanbankiem, Grupy Plus Banku, Sombelbanku oraz Getin International.

TP

Telekomunikacja Polska rozpocznie 25 października realizację programu skupu akcji własnych o wartości do 800 mln zł. Udziału w skupie nie weźmie France Telecom - poinformowała spółka w piątkowym komunikacie.

"Cena, za którą akcje będą nabywane nie będzie wyższa niż wartość wyższa spośród ceny ostatniego niezależnego obrotu i najwyższej bieżącej niezależnej oferty w transakcjach dokonywanych podczas sesji GPW" - podała spółka w raporcie.

13 października tego roku akcjonariusze TP podjęli decyzję o przeznaczeniu do 800 mln zł na skup akcji własnych w celu umorzenia.

Akcjonariusze upoważnili zarząd do realizacji programu skupu akcji uprawniających do nie więcej niż 10 proc. głosów, do 31 grudnia 2012 roku.

Środki przeznaczone na realizację skupu będą pochodzić wyłącznie z utworzonego z zysków kapitału zapasowego, który może być przeznaczony na wypłatę dywidendy.(PAP)

seb/ osz/ kuc/ wkr/ kpr/ amac/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz