Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Przegląd wiadomości ze spółek, piątek godz. 20

0
Podziel się

Przegląd wiadomości ze spółek, piątek 29 listopada godz. 20

bErnfpxh

Przegląd wiadomości ze spółek, piątek 29 listopada godz. 20

KINO POLSKA

Kino Polska kupiło prawa do filmów w ramach licencji od spółki Cinephil France za łączną kwotę 7,9 mln dolarów - podało Kino Polska w komunikacie. Licencja pozwala na wykorzystanie filmów w obszarze telewizji płatnej oraz VOD.

bErnfpxj

Finansowanie umowy w 2,9 mln dolarów pochodzi ze środków własnych, a w 5 mln dolarów ze środków, które zostaną pozyskane z przeznaczonego na ten cel kredytu inwestycyjnego, o który obecnie stara się spółka.

"Zawarcie tej transakcji pozwoli na znaczne uniezależnienie się grupy od podmiotów trzecich w pozyskiwaniu kontentu do jej programów, co ma szczególne znaczenie w kontekście przejęcia przez Kino Polska kanałów filmowych marki FilmBox" - napisano w komunikacie.

PDR

Agencja Moody's obniżyła rating PDR (prawdopodobieństwa niewypłacalności) do "Ca-PD" z "Caa2-PD" i podtrzymał rating CFR (korporacyjny) na poziomie "Caa2" - podała agencja w komunikacie. Perspektywa ratingu pozostała negatywna.

bErnfpxp

Jednocześnie Moody's obniżył rating obligacji wyemitowanych przez spółkę zależną Cognoru Złomrex International do "Caa3" z "Caa2" w reakcji na zapowiedź przedstawionego przez spółkę planu przeprowadzenia oferty zamiany obligacji zapadających w lutym 2014 roku o wartości ok. 118 mln euro. (PAP)

mj/ jtt/ pad/

bErnfpxK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)