Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Przegląd wiadomości ze spółek, poniedziałek godz. 15

0
Podziel się

Przegląd wiadomości ze spółek, poniedziałek 28 grudnia godz. 15

bEgETRFN

Przegląd wiadomości ze spółek, poniedziałek 28 grudnia godz. 15

ABC DATA HOLDING

ABC Data Holding, jeden z największych polskich dystrybutorów IT, złożyła prospekt emisyjny w Komisji Nadzoru Finansowego. Debiut na GPW planowany jest w 2010 r. - poinformowała spółka w komunikacie.

bEgETRFP

Prospekt został sporządzony w związku z ofertą publiczną nowych akcji oraz planowaną odsprzedażą części akcji istniejących.

W komunikacie podano, że strategia rozwoju spółki zakłada m.in. przejęcia podmiotów z segmentu dystrybucji sprzętu IT i modernizację centrów logistycznych.

Doradcami spółki w procesie upublicznienia są BZ WBK (doradca finansowy), Dom Maklerski BZ WBK (oferujący), Weil, Gotshal & Manges (doradca prawny) oraz KPMG Audyt (audytor).

ABC Data Holding jest spółką holdingową, jej działalność operacyjna jest prowadzona poprzez spółki zależne: ABC Data Sp. z o.o., ABC Data s.r.o. Czechy oraz ABC Data s.r.o. Słowacja.

bEgETRFV

Grupa ABC Data zajmuje się dystrybucją sprzętu IT, oprogramowania i elektroniki użytkowej.

Według raportu Teleinfo 500, grupa ABC Data zajmowała pierwsze miejsce wśród firm informatycznych oraz wśród dystrybutorów sprzętu IT na polskim rynku (ranking sporządzony na podstawie przychodów z dystrybucji IT uzyskanych w 2008 roku).Według rankingu Computerworld Top 200 w 2008 r. ABC Data była spółką informatyczną o najwyższej odsprzedaży do partnerów z przychodami z tej działalności na poziomie 2,73 mld zł.

Większościowy pakiet akcji ABC Daty Holding jest kontrolowany przez MCI Management. W akcjonariacie spółki jest również Actebis Holding GmbH.

Według wcześniejszych planów MCI chciał wprowadzić ABC Datę Holding na warszawską giełdę w 2008 r., ale słaba koniunktura giełdowa wpłynęła na przełożenie tych planów. (PAP)

bEgETRFW

gsu/ jtt/ pad/

bEgETRGq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)