Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
13.02.2012 15:07

Przegląd wiadomości ze spółek, poniedziałek godz. 15

Przegląd wiadomości ze spółek, poniedziałek 13 lutego godz. 15

Podziel się
Dodaj komentarz

Przegląd wiadomości ze spółek, poniedziałek 13 lutego godz. 15

ENEA

Enea S.A. do końca 2013 roku dostarczać będzie prąd Bełchatowowi. Wartość kontraktu to 2,95 mln zł.

Miasto Bełchatów rozstrzygnęło przetarg na zakup energii elektrycznej, oferta Enea S.A. okazała się najbardziej konkurencyjna - poinformowała Luiza Trocka z biura prasowego spółki.

Transakcja sprzedaży energii elektrycznej przewiduje jej dostawy od lutego 2012 r. do końca 2013 r.

"To pierwszy kontrahent w Bełchatowie pozyskany w wyniku przetargu publicznego, ale nie jedyny na terenie działalności naszej konkurencji z tego regionu. Grupa Enea poza +swoim terenem+, dostarcza prąd także dla Metra Warszawskiego, Tramwajów Śląskich, Morskiego Oddziału Straży Granicznej i Regionalnego Centrum Gospodarki Wodnej w Tychach" - wyjaśniła.

ZCH POLICE, PKO BP

Zakłady Chemiczne Police podpisały aneks do umowy kredytowej z PKO BP, na mocy którego wydłużony został okres wykorzystania limitu kredytu oraz obniżona została jego marża - poinformowała spółka w komunikacie

Okres wykorzystania limitu kredytu został przedłużony z 31 grudnia 2012 roku do 30 września 2014 roku.

"Korzystny dla ZCh Police aneks do umowy kredytowej to kolejny z widocznych efektów synergii w Grupie Kapitałowej Azoty Tarnów. Jako Grupa mamy możliwości wynegocjować w bankach korzystniejsze warunki, co przekłada się na uzyskanie niższego oprocentowania. To również dowód poprawy kondycji finansowej i rosnącej wiarygodności Zakładów dla kredytodawców" - poinformował cytowany w komunikacie prezes Polic Krzysztof Jałosiński.

Umowa kredytu w formie limitu kredytowego została podpisana w styczniu 2007 roku.

QUMAK-SEKOM, ELEKTROBUDOWA

Konsorcjum Elektrobudowy, Qumaka-Sekom i Agat podpisało z Hydrobudową Polska i Alpine Construction Polska aneks do umowy z grudnia 2009 r., który zwiększa wartość robót na Stadionie Narodowym, co powoduje wzrost wynagrodzenia o 18,5 mln zł netto. Łączne wynagrodzenie dla konsorcjum z tytułu wykonania przedmiotu umowy z uwzględnieniem aneksów to 138,48 mln zł netto - poinformowały Qumak-Sekom i Elektrobudowa w komunikatach.

Termin zakończenia prac objętych dodatkowymi umowami został ustalony na 15 marca 2012 r.

W grudniu 2009 r. konsorcjum spółek Qumak-Sekom, Elektrobudowa i Agat podpisało z Hydrobudową Polską i Alpine Construction Polska kontrakt na wykonanie kompleksowych robót elektroenergetycznych, słaboprądowych i zawiązanych z systemami automatyki budynków na Stadionie Narodowym w Warszawie. (PAP)

rpo/ mto/ morb/ pad/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz