Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Przegląd wiadomości ze spółek, poniedziałek godz. 15

0
Podziel się

Przegląd wiadomości ze spółek, poniedziałek godz. 15

bEiABmxx

Przegląd wiadomości ze spółek, poniedziałek godz. 15

BGK

Od połowy stycznia do 17 września Bank Gospodarstwa Krajowego wypłacił wnioskodawcom programów unijnych 17.849,3 mln zł - poinformował bank w komunikacie.

bEiABmxz

Od początku roku obowiązuje nowy sposób przekazywania wnioskodawcom pieniędzy z programów unijnych. Do tej pory przechodziły one przez rachunki wielu instytucji, które nimi zarządzały lub pośredniczyły w ich przekazywaniu. Zgodnie z ustawą o finansach publicznych pieniądze wypłaca teraz BGK. Wypłaty zostały uruchomione w połowie stycznia.

H. CEGIELSKI POZNAŃ SA

Za 115 milionów złotych spółka H. Cegielski Poznań SA chce sprzedać swoją spółkę córkę Fabrykę Silników Agregatowych - poinforomował w poniedziałek PAP prezes H. Cegielski Jarosław Lazurko.

Fabryka Silników Agregatowych (FSA) sp. z o.o. produkuje zespoły prądotwórcze oparte o czterosuwowe silniki wysokoprężne i silniki napędzane gazem. W ostatnich dwóch latach, sprzedawana spółka, zatrudniająca ok. 270 pracowników - notowała zysk netto po około 10 milionów złotych.

bEiABmxF

Przetarg zostanie rozstrzygnięty 15 listopada. Pieniądze ze sprzedaży FSA zostaną przeznaczone na spłatę długów spółki H.Cegielski Poznań SA i na inwestycje w nowe projekty zwłaszcza energetyczne.

INTERBUD-LUBLIN

Budowlano-deweloperski Interbud-Lublin wznawia, zawieszoną w lipcu, ofertę publiczną. Spółka planuje zadebiutować na początku października - poinformował Interbud w poniedziałkowym komunikacie.

"Pierwotnie planowaliśmy zadebiutować na rynku głównym GPW na początku drugiej połowy br., jednakże przesunęliśmy ofertę, bo tuż przed wakacjami sentyment na rynku kapitałowym nie był najlepszy. Obecnie warunki rynkowe są bardziej sprzyjające, a nasze obecne rozmowy z inwestorami przebiegają bardzo optymistycznie. Wielkość oferty oraz cena emisyjna pozostały bez zmian, podtrzymujemy też bardzo dobre prognozy na ten i przyszły rok" - powiedział cytowany w komunikacie Krzysztof Jaworski, prezes Interbudu-Lublin.

bEiABmxG

Interbud-Lublin oferuje 2 mln akcji serii E, po cenie emisyjnej 15 zł za papier. Pozyskane środki będą przeznaczone na kapitał obrotowy, zakup gruntów i maszyn.

Zapisy na akcje spółki dla małych inwestorów, do których trafi 20 proc. oferty, potrwają od 21 do 24 września, zapisy w transzy dla dużych inwestorów trwać będą od 21 do 27 września.

W 2009 roku spółka zanotowała wzrost przychodów o ponad 77 proc., do ponad 127 mln zł i wypracowała ponad 8 mln zł zysku netto wobec 1,8 mln zł zysku w 2008 roku.

Zgodnie z prognozami w 2010 roku przychody spółki wzrosnąć mają do 170 mln zł, a zysk netto do 15 mln zł. W 2011 roku przychody wyniosą 200 mln zł, a zysk 18 mln zł.

bEiABmxH

Oferującym jest Dom Maklerski BOŚ.

TELEMEDYCYNA POLSKA

Telemedycyna Polska podpisała list intencyjny w sprawie kupna swojego największego konkurenta na rynku telemonitoringu kardiologicznego, czyli Centrum Nadzoru Kardiologicznego Kardiofon - podała spółka w poniedziałkowym komunikacie.

Harmonogram transakcji, której wartości nie podano, zakłada, że do 15 listopada Telemedycyna podejmie ostateczną decyzję o kupnie udziałów, a do 30 listopada zostanie podpisana umowa.

bEiABmxI

CNK Kardiofon świadczy usługi zarówno dla klientów indywidualnych, jak i ośrodków zdrowia. Na koniec sierpnia 2010 roku spółka miała 101 klientów z sektora medycznego - usługa dla ośrodków zdrowia oraz 601 klientów indywidualnych.

Ponadto firma prowadzi w Warszawie gabinet medyczny o profilu kardiologicznym i internistycznym, w którym wykonywane są badania EKG i echo serca.

W 2009 roku przychody ze sprzedaży CNK Kardiofon wyniosły 739 tys. zł , z czego 82 proc. stanowił telemonitoring kardiologiczny, 17 proc. przychody z tytułu konsultacji i badań lekarskich.

Telemedycyna Polska chce sfinansować tą akwizycję środkami pozyskanymi z emisji akcji serii B.

Spółka świadcząca usługi medyczne przez telefon i internet pozyskała niedawno z oferty prywatnej 0,8 mln akcji serii B 1,44 mln zł.

TRIO MEDIA

Kurs akcji spółki Tro Media wzrósł na otwarciu w pierwszym dniu notowań na rynku NewConnect o 3,1 proc. do 1,01 zł. Tro Media, wrocławska spółka z segmentu nowych technologii, w poniedziałek 20 września zadebiutuje na NewConnect - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

Do alternatywnego systemu obrotu trafiło 11 mln akcji serii A i 2 mln akcji serii B spółki.

Tro Media z prywatnej oferty akcji pozyskała blisko 1,9 mln zł, z czego 85 proc. zamierza przeznaczyć na przejęcia.

Oprócz przejęć strategia Tro Media przewiduje budowę grupy nowych portali, co ma przyczynić się do dalszego zwiększenia atrakcyjności spółki, zwiększenie zasięgu sprzedaży powierzchni reklamowej o serwisy zewnętrzne oraz stworzenie nowych usług i produktów związanych z reklamą w różnych mediach.

Tro Media jeszcze w 2010 roku planuje rozszerzyć ofertę o uruchomienie innowacyjnego na polskim rynku produktu do optymalizacji planowania kampanii reklamowych w outdoorze (system umożliwiający automatyzację w zamieszczaniu reklam na portalach spółki).

W 2009 roku Tro Media osiągnęła ponad 2 mln zł przychodów i zysk w wysokości 663 tys. zł. Prognoza na 2010 r. zakłada wzrost przychodów do 3,2 mln i blisko 1,5 mln zysku netto.

Tro Media w formie spółki akcyjnej działa od 9 lipca br. Do końca 2009 roku działalność prowadzona była w formie wpisu do ewidencji działalności gospodarczej, która w 2010 r. została wniesiona do spółki z˙ograniczoną odpowiedzialnością, a ta następnie przekształcona w spółkę akcyjną.

Działalność Tro Media opiera się na kilku uzupełniających się płaszczyznach skupionych wokół rynku multimediów: budowie grupy portali internetowych w różnych kategoriach tematycznych, zarządzaniu powierzchnią reklamową i na działalności inwestycyjnej.

4FUN MEDIA

Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny 4fun Media w związku z ofertą publiczną 0,8 mln akcji serii D oraz zamiarem ubiegania się o dopuszczenie do obrotu na rynku regulowanym akcji serii A, B, C, D i praw do akcji serii D - podała komisja w komunikacie prasowym. Ofertującym akcje 4fun Media będzie Dom Maklerski IDM SA.

Do obrotu na rynku regulowanym ma trafić 1.956.500 akcji serii A, 470.000 akcji serii B, 837.000 akcji serii C, oraz od 200.000 do 800.000 akcji serii D oraz i od 200.000 do 800.000 praw do akcji serii D.

KNF już wcześniej, bo w 2008 roku zatwierdziła prospekt spółki, ale wówczas nie doszło do uplasowania akcji serii D i debiutu na GPW.

(PAP)

kpr/ jru/ jtt/ bg/ jtt/ pr/ epo/ ana/

bEiABmya
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)