Notowania

wiadomości
26.08.2013 20:01

Przegląd wiadomości ze spółek, poniedziałek godz. 20

Przegląd wiadomości ze spółek, poniedziałek 26 sierpnia godz. 20

Podziel się
Dodaj komentarz

*Przegląd wiadomości ze spółek, poniedziałek 26 sierpnia godz. 20 *

ASSECO

Zysk netto grupy Asseco Poland przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej w drugim kwartale 2013 roku wyniósł 87,6 mln zł - poinformowała spółka w raporcie. Zysk okazał się blisko 7 proc. wyższy od oczekiwań analityków, którzy spodziewali się 82,1 mln zł zysku netto.

W drugim kwartale grupa Asseco Poland miała 160,8 mln zł zysku operacyjnego. EBIT był prawie 6 proc. wyższy od konsensusu, gdyż ankietowani przez PAP analitycy spodziewali się 151,9 mln zł zysku EBIT.

Zgodne z konsensusem okazały się przychody Asseco Poland. Wyniosły one w drugim kwartale 1.438,9 mln zł. Analitycy spodziewali się 1.438,4 mln zł przychodów.

W pierwszym półroczu 2013 r. grupa Asseco Poland wypracowała 180 mln zł zysku netto przypadającego akcjonariuszom jednostki dominującej, 328,4 mln zł zysku operacyjnego i 2,78 mld zł przychodów.

Obecny portfel zamówień grupy Asseco Poland ma wartość 5,2 mld zł i jest 6 proc. wyższy rdr, co pozwala z optymizmem patrzeć na cały 2013 r. - poinformował w liście do akcjonariuszy Adam Góral, prezes Asseco Poland.

"Jesteśmy zadowoleni z wartości portfela zamówień na kolejne sześć miesięcy. Backlog wyniósł 5,2 mld zł i o 6 proc. był wyższy niż w analogicznym okresie roku ubiegłego, co z optymizmem pozwala patrzeć na cały 2013 rok" - napisał Góral w liście zamieszczonym w sprawozdaniu zarządu za pierwsze półrocze 2013 r.

W połowie maja Asseco informowało, że wartość portfela zamówień wynosiła 4,48 mld zł.

BETACOM

Betacom znalazł się na krótkiej liście wykonawców w przetargu na wdrożenie rozwiązania telefonii IP w ZUS - poinformowało PAP biuro prasowe ZUS.

Poza Betacomem na krótkiej liście są: ZETO Rzeszów, Decsoft, Trecom i Infover.

Wcześniej wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu złożyło piętnastu wykonawców, a wśród nich m.in. B3System, Comp, NTT System, Opteam, TP SA, Sevenet czy Unima 2000.

Przedmiotem zamówienia jest zakup i wdrożenie scentralizowanego systemu telefonii IP obejmującego swym zasięgiem wszystkie lokalizacje ZUS na terenie Polski. Zamówienie będzie realizowane w dwóch etapach. Etap pierwszy będzie obejmował 66 lokalizacji, jego realizacja potrwa sześć miesięcy od daty zawarcia umowy. Drugi etap będzie obejmował 314 lokalizacji i będzie musiał być zrealizowany w ciągu roku od zakończenia pierwszego etapu.

Przetarg realizowany jest według procedury ograniczonej. Wadium ustalono na 0,6 mln zł.

PZU

PZU przyjęło politykę kapitałową i dywidendową na lata 2013-15 r. Spółka zdecydowała też o wypłacie części kapitału nadwyżkowego w formie zaliczki na poczet dywidendy za rok 2013 w wysokości 1,72 mld zł, czyli 20 zł na akcję - podało PZU w komunikacie.

Do zaliczki na poczet dywidendy za 2013 r. będą uprawnieni akcjonariusze posiadający akcje spółki w dniu 12 listopada 2013 r., a dzień wypłaty zaliczki na poczet dywidendy ustalono na 19 listopada 2013 r.

Harmonogram realizacji nowej polityki kapitałowej zakłada: wypłatę części kapitału nadwyżkowego w formie zaliczki na poczet zysku za rok 2013 w wysokości 1,72 mld zł, emisję długu podporządkowanego w wysokości do 3 mld zł oraz wypłatę pozostałej części kapitału nadwyżkowego w formie dywidend w maksymalnej kwocie do 1,3 mld zł za lata 2014 i 2015.

"Głównym celem polityki kapitałowej i dywidendowej jest obniżenie kosztu kapitału poprzez optymalizację struktury bilansu w drodze zamiany kapitału własnego tańszym kapitałem obcym, przy zachowaniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa i utrzymaniu środków na rozwój" - podało PZU.

"Polityka kapitałowa i dywidendowa zakłada wypłatę dywidend kalkulowanych na podstawie skonsolidowanego zysku netto oraz kapitału nadwyżkowego, przy czym całkowita kwota dywidend wypłaconych w oparciu o kapitał nadwyżkowy za lata 2013 - 2015 nie może przekroczyć 3 mld zł. Dzięki temu zachowany zostanie wysoki poziom ROE oraz wzrośnie całkowita stopa zwrotu dla akcjonariuszy (TSR - ang. Total Shareholder Return0" - dodano.

W komunikacie podano, że zarząd zakłada, iż w najbliższych latach nie będzie przeprowadzane podwyższenie kapitału zakładowego poprzez emisję akcji.(PAP)

gsu/ jtt/ pad/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz