Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
13.02.2012 20:09

Przegląd wiadomości ze spółek, poniedziałek godz. 20

Przegląd wiadomości ze spółek, poniedziałek 13 lutego godz. 20

Podziel się
Dodaj komentarz

Przegląd wiadomości ze spółek, poniedziałek 13 lutego godz. 20

HAWE

Grupa Hawe prognozuje w 2012 roku wypracowanie 101,1 mln zł zysku netto, 135,7 mln zł zysku EBITDA i 270,6 mln zł przychodów ze sprzedaży - poinformowała spółka w poniedziałkowym komunikacie.

Hawe szacuje, że w 2011 roku wypracowało 47,3 mln zł zysku netto, 69,2 mln zł zysku EBITDA i 130,1 mln zł przychodów ze sprzedaży.

"Hawe nigdy wcześniej nie prezentowała prognoz finansowych. Jednakże w tym roku zdecydowaliśmy się na ten krok będąc pewni, że będzie on dla spółki przełomowy" - powiedział cytowany w komunikacie Jerzy Karney, prezes Grupy Hawe.

"Planowane inwestycje w infrastrukturę zapowiedziane przez operatorów telekomunikacyjnych oraz samorządy pozawalają nam na optymistyczne postrzeganie finansowej przyszłości Hawe" - dodał.

Zdaniem prezesa Karneya niewykluczone jest przekroczenie założonych prognoz.

"Zysk netto po raz pierwszy przekroczy 100 mln złotych, a przychody ze sprzedaży wzrosną dwukrotnie. Istnieje duża szansa, że poziomy te zostaną przekroczone, ale o tym będziemy informować na bieżąco" - dodał.

Grupa Kapitałowa Hawe składa się z Hawe, która jest spółką dominującą oraz dwóch spółek zależnych: Hawe Telekom, operatora ogólnopolskiej sieci światłowodowej i Hawe Budownictwo.

Hawe Telekom świadczy usługi operatorskie m.in. dzierżawy infrastruktury światłowodowej, transmisji danych, operatorskiego dostępu do Internetu i usługi kolokacji, a Hawe Budownictwo zajmuje się projektowaniem, budową i serwisem infrastruktury telekomunikacyjnej.

KRUK

Zarząd spółki Kruk zdecydował o emisji obligacji o łącznej wartości do 70 mln zł - podała spółka w komunikacie.

Spółka wyemituje do 70.000 niezabezpieczonych obligacji serii M1 z terminem 48-miesięcznym terminem wykupu, o wartości 1.000 zł każda.

Emisja zostanie przeprowadzona nie później niż do 30 czerwca 2012 roku.

Środki pieniężne pozyskane przez spółkę z emisji zostaną przeznaczone na cele związane z finansowaniem nabycia pakietów wierzytelności.

"Obligacje oferowane będą po cenie emisyjnej równej wartości nominalnej. Obligacje będą oprocentowane, a oprocentowanie obligacji zostanie ustalone przez zarząd na podstawie przeprowadzonego procesu budowania księgi popytu" - podano w komunikacie.

"Obligacje nie są ani nie będą przedmiotem oferty publicznej Emitenta lub ubiegania się o dopuszczenie ich do obrotu na rynku regulowanym" - dodano.

Kruk zapowiedział w komunikacie, że będzie ubiegał się o dopuszczenie obligacji do obrotu w alternatywnym systemie obrotu na rynku Catalyst.

Spółka podała ponadto w raporcie, że na dzień 31.12.2011 r. posiadała zobowiązania z tytułu emisji obligacji w wysokości 359 mln zł. Zobowiązania Kruka wynikające z zaciągniętych kredytów bankowych wyniosły na koniec roku 112 mln zł.

"Zarząd zakłada, że poziom zadłużenia Grupy KRUK S.A. w najbliższych latach może nadal rosnąć" - dodano w komunikacie.

PARTNER NIERUCHOMOŚCI

Spółka Partner Nieruchomości zadebiutuje na rynku NewConnect w czwartek 16 lutego - poinformowała GPW w komunikacie.

Do obrotu na alternatywnym rynku wprowadzonych zostanie 12.000.000 praw do akcji zwykłych na okaziciela serii B.

Partner-Nieruchomości spółka z ograniczoną odpowiedzialnością powstała w sierpniu 2008 roku, a w sierpniu 2011 roku została przekształcona w spółkę akcyjną.

Spółka zajmuje się działalnością związaną z obsługą rynku nieruchomości - wynajmem, dzierżawą, zarządzaniem, sprzedażą i obrotem nieruchomościami głównie na rynku wtórnym.

PZL-ŚWIDNIK

Cztery śmigłowce Sokół dla Sił Powietrznych Filipin, wyprodukowane w PZL-Świdnik z grupy AgustaWestland, zostały w poniedziałek wysłane do odbiorcy.

"Samolot z Sokołami na pokładzie wystartował z lotniska Jasionka, nieopodal Rzeszowa. Do Manili, z jednym międzylądowaniem, ma dotrzeć we wtorek. Ta dostawa jest wypełnianiem pierwszej części umowy, która dotyczy łącznie ośmiu takich maszyn dla filipińskiego klienta, wraz z usługami szkolenia i wsparcia technicznego" - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

Kontrakt z Siłami Powietrznymi Filipin na dostawę ośmiu śmigłowców PZL-Świdnik zawarł w 2010 r.

PZL-Świdnik to jedyny polski wytwórca śmigłowców, zdolny do ich samodzielnego projektowania, produkcji i serwisowania. Obecnie zatrudnia ok. 3,5 tys. osób. Fabryka powstała w 1951 r. Dwa lata temu zakłady lotnicze w Świdniku zostały kupione przez międzynarodowy koncern AgustaWestland. (PAP)

SOLARIS BUS & COACH/VALMET AUTOMOTIVE

Solaris Bus & Coach S.A.,rozpoczął współpracę z fińską firmą Valmet Automotive. Zgodnie z umową, Valmet będzie wspierać polskiego producenta i doradzać w kwestiach związanych z wejściem na fiński rynek. Firmy rozważają również wspólne projekty w zakresie rozwoju produktów.

"Valmet Automotive jako partner polskiego producenta autobusów będzie miał zasadniczy wpływ na jego działania jako importera na rynek fiński. Drugim lokalnym partnerem zaangażowanym w wejście Solarisa na ten rynek jest Pehycon. Będzie on świadczyć usługi serwisowe dla fińskich klientów, którzy zdecydują się na zakup pojazdów marki Solaris" - poinformował w poniedziałek Mateusz Figaszewski z Solarisa.

Valmet Automotive to czołowy dostawca rozwiązań z zakresu mechaniki samochodowej, produkcji pojazdów, systemów składania dachów oraz związanych z nimi usług dla biznesu. Firma jest szczególnie aktywna w segmencie samochodów premium, kabrioletów oraz pojazdów z napędem elektrycznym. Obecnie Valmet zatrudnia w Finlandii, Niemczech, Polsce, Szwecji oraz Stanach Zjednoczonych 1,7 tys. osób. (PAP)

kuc/ asa/ kam/ jtt/ rpo/ mki/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz