Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
26.11.2012 20:50

Przegląd wiadomości ze spółek, poniedziałek godz. 21

Przegląd wiadomości ze spółek, poniedziałek 26 października godz. 21

Podziel się
Dodaj komentarz

Przegląd wiadomości ze spółek, poniedziałek 26 października godz. 21

PETROLINVEST

Walne zgromadzenie Petrolinvestu uchwaliło warunkowe podwyższenie kapitału o kwotę do 400 mln zł przez emisję do 40 mln akcji serii F, z wyłączeniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy - podała spółka w komunikacie.

Spółka wyemituje też 40 mln warrantów subskrypcyjnych uprawniających do objęcia akcji serii F. Prawa wynikające z warrantów będą mogły zostać zrealizowane do dnia 31 grudnia 2016 roku.

Jak podał Petrolinvest, emisja akcji i warrantów subskrypcyjnych związana jest z zabezpieczeniem środków finansowych na inwestycje oraz rozwój posiadanych przez grupę Petrolinvest projektów związanych z gazem łupkowym i ropą łupkową, w tym w szczególności na finansowanie prac na koncesjach posiadanych przez spółki z grupy Petrolinvest, zgodnie z harmonogramem określonym w tych koncesjach.

Emisja ma także stanowić zabezpieczenie potencjalnych potrzeb finansowych spółki w związku z redukcją jej zadłużenia oraz zapewnić wypełnienie zobowiązań wobec instytucji finansujących i innych podmiotów.

Petrolinvest podał, że decyzja o wielkości oferty i cenie emisyjnej akcji i warrantów zostanie podjęta przez zarząd i będzie wymagać uzyskania zgody rady nadzorczej.(PAP)

RAFAKO

Rada Nadzorcza Rafako powołała Pawła Mortasa na prezesa zarządu. Odwołała też zawieszonych w czynnościach członków zarządu: Wiesława Różackiego, Dariusza Karwackiego oraz Bożenę Kawałko - podało Rafako w komunikacie.

Rada nadzorcza określiła liczbę członków zarządu spółki na 3 osoby. Poza powołanym prezesem Pawłem Mortasem, w zarządzie spółki zasiadają dotychczasowi wiceprezesi: Krzysztof Burek i Jarosław Dusiło.

Rafako podało także, że rada w zmienionym składzie powierzyła pełnienie funkcji przewodniczącego RN Agenorowi Gawrzyał, funkcji wiceprzewodniczącego Jerzemu Wiśniewskiemu oraz funkcji sekretarza Piotrowi Wawrzynowiczowi.

W poniedziałek NWZ Rafako powołało na członków rady nadzorczej spółki: Edytę Senger Kałat (z ramienia nadzorcy sądowego), Przemysława Cieszyńskiego (z rady wierzycieli PBG), Ryszarda Wojnowskiego (rekomendowanego przez BZ WBK AM) i Agenora Gawrzyała.(PAP)

mto/ ana/ je/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz