Notowania

wiadomości
18.05.2011 15:03

Przegląd wiadomości ze spółek, środa godz. 15

Przegląd wiadomości ze spółek, środa 18 maja godz. 15

Podziel się
Dodaj komentarz

Przegląd wiadomości ze spółek, środa 18 maja godz. 15

BOŚ

Bank Ochrony Środowiska wyemitował 100 obligacji serii D o łącznej wartości 100 mln zł - podała spółka w komunikacie.

"Celem Emisji jest zwiększenie skali działalności BOŚ zgodnie z jego strategią rozwoju" - podał bank w komunikacie.

Dniem wykupu obligacji jest 18 maja 2021 roku.

Obligacje oprocentowane są w zmiennej wysokości ustalonej w oparciu o stopę procentową równą stopie bazowej WIBOR6M ustalaną dla każdego okresu odsetkowego, powiększoną o marżę, której wysokość została ustalona w trakcie budowy księgi popytu.

W listopadzie 2010 roku bank wyemitował obligacje na 700 mln zł w ramach programu o maksymalnej wartości w wysokości 1 mld zł.

GANT

Akcjonariusze Ganta zdecydowali o przeznaczeniu 20 mln zł na skup do 2 mln akcji w celu ich umorzenia - poinformowała spółka w środowym komunikacie.

Zgodnie z uchwałą akcjonariuszy zarząd Ganta został upoważniony do nabywania akcji własnych spółki do kolejnego ZWZA w 2012 r., nie dłużej jednak niż do wyczerpania środków przeznaczonych na ten cel.

ED INVEST

Zarząd ED invest zarekomenduje walnemu zgromadzeniu wypłatę dywidendy z zysku za 2010 r. w wysokości 15 groszy na jedną akcję - podała spółka w komunikacie.

Zgodnie z propozycją zarządu do akcjonariuszy ma trafić łącznie 1,9 mln zł z 12,35 mln zysku wypracowanego przez spółkę w 2010 r. Pozostała część ubiegłorocznego zysku ma zasilić kapitał zapasowy spółki.

ESKIMOS

Eskimos, producent i sprzedawca mrożonek, planuje przeznaczyć 351,65 tys. zł, czyli 35 proc. zysku za 2010 rok na wypłatę dywidendy - podała spółka w projektach uchwał na walne zgromadzenie, które odbędzie się 7 czerwca.

Pozostałe 653,06 tys. zł zysku netto za 2010 rok spółka chce przeznaczyć na kapitał zapasowy.

Dniem ustalenia prawa do dywidendy ma być 27 czerwca 2011 roku, a dniem wypłaty 14 lipca 2011 roku.

FIRMA OPONIARSKA DĘBICA

Firma Oponiarska Dębica przeprowadzi w latach 2011-2013 inwestycje związane z dostosowaniem produktów do wymogów w zakresie etykietowania opon o łącznej wartości około 70,4 mln USD - poinformowała spółka w środowym komunikacie.

"Celem procesu inwestycyjnego jest wprowadzenie w Spółce rozwiązań zapewniających spełnienie wymogów technicznych i prawnych (...) oraz utrzymanie przez Spółkę pozycji konkurencyjnej w stosunku do innych producentów opon w Polsce i na świecie" - napisano w komunikacie.

"Inwestycje dotyczyć będą całości procesów produkcyjnych, w tym również zakupu maszyn i urządzeń niezbędnych do produkcji opon; będą one realizowane w latach 2011 - 2013" - dodano.

INPRO

Proponowanym dniem ustalenia prawa do dywidendy w wysokości 0,20 zł na akcję spółki Inpro jest 5 lipca, a proponowanym dniem wypłaty jest 19 lipca - podała spółka w projektach uchwał na walne zgromadzenie akcjonariuszy 16 czerwca.

Spółka planuje przeznaczyć część zysku w kwocie 8.008.000,00 zł tj. 20 groszy na akcję na wypłatę dywidendy, a pozostałą część zysku w kwocie 8.720.492,04 złotych przeznaczyć na kapitał zapasowy.

MEDICINA

Specjalistyczne Centrum Diagnostyczno-Zabiegowe Medicina uruchomiło w środę swoją szóstą placówkę w Krakowie. W przychodni o powierzchni około 700 m kw. będą przyjmować lekarze wszystkich specjalności.

Jak poinformował PAP prezes Mediciny doc. Andrzej Matyja, nowa placówka spełnia wszystkie wymogi Ministerstwa Zdrowia oraz dyrektywy unijne. Jest ona dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

"To pierwszy etap rozbudowy Mediciny, która jest najstarszym w Polsce Niepublicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej. Plany na najbliższy czas zakładają poszerzenia bazy szpitalnej o kolejny blok operacyjny i 20 łóżek dla pacjentów" - zapowiedział Matyja.

Po realizacji tych planów szpital będzie dysponował trzema blokami operacyjnymi i 50 miejscami dla chorych.

Jak zaznaczył prezes spółki, Medicina jest firmą krakowską i w swoim rozwoju będzie się skupiać na tym rynku. W sumie spółka zatrudnia prawie 300 lekarzy specjalistów ze wszystkich dziedzin medycyny.

PKO BP

Portfel kredytów korporacyjnych PKO BP od kwietnia wzrósł o 0,8 mld zł do 30,7 mld zł - poinformował Jarosław Myjak, wiceprezes banku.

"Przyrost nowej sprzedaży znajduje potwierdzenie w trendach na portfelu korporacyjnym. Stany wzrosły od 31 marca do 10 maja z 29,9 mld zł do 30,7 mld zł" - powiedział na środowej konferencji Myjak.

W I kwartale sprzedaż kredytów korporacyjnych wyniosła 4,8 mld zł, rosnąc r/r o 26 proc. Sprzedaż kredytów inwestycyjnych wzrosło w tym okresie o 34 proc.

Bankowość korporacyjna ma 22 proc. udziału w portfelu kredytowym banku i 19 proc. udział w portfelu depozytowym.

Wynik segmentu korporacyjnego stanowił w I kwartale 2011 roku 11 proc. wyniku brutto banku.

NWR

Zysk netto New World Resources w pierwszym kwartale 2011 roku wyniósł 3 mln euro wobec 14 mln euro straty netto przed rokiem - podała spółka w raporcie kwartalnym. Analitycy oczekiwali zysku netto na poziomie 14 mln euro.

Zysk operacyjny NWR wyniósł w pierwszym kwartale 38 mln euro, a konsensus zakładał 42 mln zł.

Wynik EBITDA sięgnął 82 mln euro, a rynek liczył na 85,5 mln euro.

Zgodne z konsensusem są przychody NWR w pierwszym kwartale. Wyniosły one 385 mln euro.

NWR podtrzymuje, że w tym roku wydobycie węgla w grupie sięgnie 11 mln ton. NWR zamierza w tym roku wyprodukować 800 tys. ton koksu.

"W rezultacie dalszych starań spółki, które mają na celu zwiększenie podziemnych prac rozwojowych, szacuje się, że produkcja stopniowo będzie się zwiększać w ciągu roku. Dzięki temu również nadal będzie się poprawiał nasz asortyment sprzedaży węgla, który, jak się spodziewamy, będzie się składał w 50 proc. z węgla koksującego i w 50 proc. z węgla energetycznego w roku 2011. Odbije się to korzystnie również na jednostkowym koszcie wydobycia w dalszej części roku" - napisano w komunikacie prasowym NWR.

"Nasze orientacyjne prognozy kosztów na rok 2011 również pozostają bez zmian. Wzrost jednostkowych gotówkowych kosztów wydobycia szacuje się na około 10 proc., a spadek jednostkowego kosztu konwersji koksu na około 15 proc. przy stałej podstawie walutowej, w porównaniu do roku 2010" - dodano.

"Patrząc w przyszłość, pozostajemy pozytywnie nastawieni do sytuacji w Europie Środkowej i wierzymy, że jesteśmy dobrze przygotowani do wykorzystania w pełni obecnych sprzyjających warunków na regionalnym rynku. Popyt na węgiel koksujący i koks pozostaje silny, a lokalni producenci stali oraz odlewnie działają niemal na pełnych obrotach. Produkcja stali w Europie Środkowej i Wschodniej w I kwartale 2011 r. była o 7 proc. wyższa niż przed rokiem" - powiedział Salamon, cytowany w komunikacie.

WESTA

Ukraiński producent akumulatorów Westa planuje z publicznej emisji akcji pozyskać 67 mln USD, a debiut na warszawskiej giełdzie przewiduje na połowę czerwca - poinformowała spółka w materiałach na środową konferencję prasową.

Środki z emisji posłużą częściowo do spłaty zadłużenia, a częściowo do rozwoju.

Westa chce wyemitować 11 mln akcji.

Zapisy w transzy inwestorów indywidualnych potrwają od 25 do 27 maja, a dla inwestorów instytucjonalnych od 30 maja do 2 czerwca.

Debiut na warszawskiej giełdzie spółka planuje około 15 czerwca. (PAP)

mto/ pr/ rgr/ bas/ asa/ seb/ pad/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz