Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Przegląd wiadomości ze spółek, środa godz.15

0
Podziel się

Przegląd wiadomości ze spółek, środa godz.15

bEiviTUB

Przegląd wiadomości ze spółek, środa godz.15

COMP

Comp wygrał przetarg organizowany przez Agencję Rezerw Materiałowych na dostawę sprzętu komputerowego i systemu bezpieczeństwa, wykonanie instalacji i konfiguracji, przeprowadzenie szkoleń oraz prac wdrożeniowych i programistycznych. Łączna wartość zamówienia to 2,5 mln zł netto - wynika z Suplementu do Dziennika Urzędowego UE.

bEiviTUD

Zamówienie było podzielone na dwie części, które obejmowały: dostawę sprzętu komputerowego i oprogramowania oraz dostawę systemu bezpiecznego dostępu do informacji niejawnych. W obu przypadakch została wybrana ofera Compu.

INTACUS

"(...) w dniu 15 grudnia 2009 r. zarząd dokonał przydziału 2.500.000 akcji serii D. Jednocześnie złożono na Giełdę Papierów Wartościowych SA wniosek o wprowadzenie do obrotu giełdowego praw do akcji (PDA) na sesji w dniu 22 grudnia br." - napisano w komunikacie.

Cena emisyjna 4 mln akcji serii D Intakusa wynosiła 2,2 zł, zaś przedział cenowy 2-6 zł.

bEiviTUJ

Spółka informowała, że pieniądze z emisji planuje przeznaczyć na zakup specjalistycznych deskowań wielowymiarowych i systemów rusztowań.

Intakus specjalizuje się w realizacji obiektów budownictwa mieszkaniowego, przemysłowego i użyteczności publicznej.

MIRBUD

Mirbud podpisał list intencyjny w sprawie przejęcia spółki z segmentu budownictwa drogowego o rocznych przychodach około 100 mln zł. Wartość transakcji nie przekroczy 70 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie.

bEiviTUK

"Zarząd Mirbud informuje, że w dniu 15.12.2009r. został podpisany list intencyjny stanowiący wyraz zamiaru nabycia przez emitenta 100 proc. udziałów krajowego kontrahenta, którego przedmiot działalności obejmuje budowę dróg i mostów, zaś przychody osiągnięte w 2008 roku przekroczyły kwotę 100.000.000 zł" - napisano w komunikacie.

"Strony Listu Intencyjnego oceniają, że wartość transakcji nie przekroczy 70.000.000 zł" - dodano.

Mirbud podał, że warunkiem przeprowadzenia transakcji jest satysfakcjonujące due diligence przejmowanej spółki, które zostanie przeprowadzone w okresie 8 tygodni od dnia podpisania listu.

Transakcja jest także uwarunkowana uzyskaniem zgody UOKiK.

bEiviTUL

ZA PUŁAWY

Walne zgromadzenie Zakładów Azotowych Puławy przegłosowało wypłatę 8,15 zł dywidendy na akcję z zysku netto za rok obrotowy 2008/09 - poinformował prowadzący obrady.

Propozycja zarządu Puław zakładała, że spółka wypłaci dywidendę w wysokości 2,55 zł. Podczas WZA wniosek o podwyższenie wielkości dywidendy złożył przedstawiciel Skarbu Państwa.

Dniem ustalenia prawa do dywidendy będzie 2 lutego 2010 roku. Pierwsza rata dywidendy, w wysokości 77,89 mln zł, zostanie wypłacona 17 lutego. Druga transza, w tej samej wysokości, trafi do akcjonariuszy 31 marca.

bEiviTUM

Zysk netto Puław w roku obrotowym 2008/09 wyniósł 194,6 mln zł, z czego na dywidendę przeznaczono 155,8 mln zł. (PAP)

pif/ pam/ jtt/ bos/

bEiviTVe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)