Notowania

wiadomości
01.02.2012 20:02

Przegląd wiadomości ze spółek, środa godz. 20

Przegląd wiadomości ze spółek, środa 1 lutego godz. 20

Podziel się
Dodaj komentarz

*Przegląd wiadomości ze spółek, środa 1 lutego godz. 20 *

LPP

Przychody Grupy LPP ze sprzedaży w styczniu 2012 roku wyniosły 236 mln zł, czyli były o 28 proc. wyższe niż rok wcześniej - poinformowała spółka w komunikacie.

Szacunkowa wartość marży brutto na sprzedaży wyniosła ok. 45 proc. i była wyższa od zrealizowanej w styczniu 2011 roku o ok. 1 punkt procentowy.

NG2

Skonsolidowane przychody NG2 ze sprzedaży w styczniu 2011 roku wyniosły 66,2 mln zł, czyli były o 59,9 proc. wyższe niż rok wcześniej - poinformowała spółka w komunikacie.

Spółka podała, że przychody ze sprzedaży detalicznej za styczeń wyniosły 59,4 mln zł i były wyższe od osiągniętych w analogicznym okresie roku ubiegłego o 63,2 proc.

Piotr Nowjalis, wiceprezes grupy, tłumaczył kilka dni temu w rozmowie z PAP, że na wysoką dynamikę wzrostu sprzedaży w styczniu złożyły się trzy elementy: niska baza do porównań, duża szerokość asortymentu i zimowa pogoda.

Powiedział, że wiele wskazuje na to, że spółka może rozpocząć rok bez straty i zrealizuje w I kwartale zysk netto.

GRYCAN

Ponad 100 lodziarni w całym kraju ma rodzinna firma Grycan. Lodowe kawiarnie znajdują się głównie w centrach handlowych. W tym roku powstanie kilka kolejnych - poinformował w środę na konferencji prasowej szef firmy Zbigniew Grycan.

Marka Grycan powstała 7 lat temu, wcześniej lody Grycana były znane pod nazwą Zielona Budka. W 1980 r. Grycan kupił kawiarnię na Mokotowie w Warszawie i z małego zakładu przekształcił lodziarnię w ogólnopolskie przedsiębiorstwo. Wybudował wtedy dwa duże zakłady produkujące lody. W 2001 r. Grycan firmę sprzedał i na trzy lata wyłączył się z działalności biznesowej. W 2004 r. wspólnie z żoną Elżbietą zdecydowali się na wznowienie biznesu i produkcję lodów, tym razem pod własnym nazwiskiem. Produkcja odbywa się w fabryce w Majdanie koło Warszawy, firma zatrudnia 1200 osób. Obecnie firma produkuje ponad 60 rodzajów lodów, w tym 20 sorbetów. Wkrótce pierwszy firmowy sklep ma powstać w czeskiej Pradze. (PAP)

bas/ asa/ pel/ jtt/ awy/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz