Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Przegląd wiadomości ze spółek, środa godz. 20

0
Podziel się

Przegląd wiadomości ze spółek, środa 13 listopada godz. 20

bEqMTWyJ

Przegląd wiadomości ze spółek, środa 13 listopada godz. 20

ASSECO POLAND

Zysk netto grupy Asseco Poland przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej w trzecim kwartale 2013 roku wyniósł 82,4 mln zł - poinformowała spółka w raporcie. Zysk okazał zgodny z oczekiwaniami analityków, którzy spodziewali się 83,4 mln zł zysku netto.

bEqMTWyL

W trzecim kwartale grupa Asseco Poland miała 154,1 mln zł zysku operacyjnego. EBIT był zgodny z konsensusem, gdyż ankietowani przez PAP analitycy spodziewali się 155,7 mln zł zysku EBIT.

Nieznacznie, 2,8 proc., poniżej konsensusu okazały się przychody Asseco Poland. Wyniosły one w trzecim kwartale 1.404 mln zł. Analitycy spodziewali się 1.444,3 mln zł przychodów.

Po trzech kwartałach 2013 roku grupa Asseco Poland wypracowała 262,4 mln zł zysku netto przypadającego akcjonariuszom jednostki dominującej, 482,5 mln zł zysku operacyjnego i 4,19 mld zł przychodów.

CAPGEMINI

bEqMTWyR

Capgemini Polska Sp. z o.o. zatrudni we Wrocławiu około 150 osób. Znajdą oni pracę w należącym do spółki Software Solutions Center, specjalizującym się w rozwoju oprogramowania i świadczeniu usług informatycznych.

Wrocławskie Capgemini Software Solutions Center zajmuje się tworzeniem, testowaniem oraz wdrażaniem zaawansowanego oprogramowania IT. W związku z jego rozwojem firma otwiera nowe biuro w biurowcu Millennium Tower IV. Dzięki temu w pierwszej połowie przyszłego roku spółka dysponować będzie łączną powierzchnią biurową blisko 7 tys. m kw.

Jak powiedział PAP dyrektor Capgemini Software Solutions Center Piotr Poprawski, decyzja o otwarciu nowego biura była podyktowana dynamicznym rozwojem firmy. "Capgemini Software Solutions Center we Wrocławiu tworzy obecnie ponad 500 osób. W przyszłym roku powiększymy nasz zespół o około 150 pracowników. Szansę na zatrudnienie mają przede wszystkim specjaliści z obszaru IT. Poszukiwane są zarówno osoby z kilkuletnim doświadczeniem zawodowym, jak i absolwenci kierunków informatycznych" - dodał.

W związku z rozwojem firmy, Capgemini Software Solutions Center prowadzi rekrutację.

bEqMTWyS

Capgemini Software Solutions Center we Wrocławiu specjalizuje się w rozwoju oprogramowania i świadczeniu zaawansowanych usług informatycznych. Klientami wrocławskiego centrum są globalne marki z sektora motoryzacyjnego, finansowego, transportowego oraz mediów.

Capgemini świadczy usługi konsultingowe, technologiczne i outsourcingowe z zespołem ponad 130 tys. pracowników w 44 krajach. Grupa osiągnęła w 2012 r. przychód w wysokości 10,3 miliarda euro. W Polsce Capgemini działa od 1996 roku; zatrudnia 5,5 tys. pracowników w Warszawie, Krakowie, Katowicach, we Wrocławiu oraz w Opolu.

LUFTHANSA

Od 30 marca 2014 roku Lufthansa oferować będzie dodatkowe połączenie z Poznania do Monachium, zwiększając liczbę rejsów ze stolicy Wielkopolski do trzech dziennie.

bEqMTWyT

Samolot obsługujący trasę Poznań-Monachium to Bombardier CRJ-700, zabierający na pokład 70 pasażerów.

Wraz z zimowym rozkładem 2013/14 Lufthansa ogłosiła dodatkowe połączenie z Frankfurtu do Poznania, zwiększając liczbę rejsów do dwóch dziennie.

NEUCA

Grupa Neuca spodziewa się przekroczenia prognoz wyników na 2013 rok. Jednak będzie to przekroczenie o mniej niż 10 proc. - poinformował w trakcie konferencji prasowej Piotr Sucharski, prezes Neuki. Dodał, że spółka zamierza przeznaczyć ok. 30 mln zł na przejęcia w segmencie przychodni.

bEqMTWyU

"Po trzech kwartałach czujemy się komfortowo z realizacją naszych planów finansowych. Prognozy są niezagrożone. Powiem więcej, spodziewamy się ich przekroczenia ale o mniej niż 10 proc. Dlatego też nie mamy podstaw do zmiany ogłoszonych przez nas szacunków" - powiedział Sucharski.

Po trzech kwartałach 2013 roku grupa Neuca wypracowała 71,5 mln zł zysku netto, 85,4 mln zł zysku EBIT, 103,6 mln zł zysku EBITDA oraz 4.385,4 mln zł przychodów ze sprzedaży.

Prognoza spółki na 2013 rok zakłada wypracowanie 77 mln zł zysku netto.

Prezes Sucharski spodziewa się, że dynamika wzrostu rynku hurtu farmaceutycznego wyhamuje w 2014 roku.

"W trzech kwartałach 2013 roku rynek wzrósł o ponad 12 proc. Sytuacja wygląda jak za starych czasów, widać stabilizację po trudnym 2012 roku. Z optymizmem można patrzeć również na kondycję rynku w czwartym kwartale" - powiedział.

"Jeśli natomiast chodzi o 2014 rok, to spodziewamy się wyhamowania dynamiki wzrostu do około 1,5 proc. Jest to w głównej mierze pokłosie ustawowego spadku marży do poziomu 5 proc. Z drugiej strony trzeba również wziąć pod uwagę wysoką bazę roku 2013" - dodał.

Zapytany, o perspektywy wyników Neuki w 2014 roku, prezes Sucharski odpowiedział: "Prognoz jeszcze nie mamy. Ale naszą nadrzędną zasadą jest wzrost zysku netto. Takie jest oczekiwanie akcjonariuszy i chcemy się z tego zobowiązania wywiązać".

Dodał, że spółka zamierza opublikować prognozy na 2014 rok, jednak ich ogłoszenie może być opóźnione ze względu na proces akwizycji APC Pharma.

"Prognozy podamy, jednak z uwagi na przejęcie ACP Pharma ich publikacja może się nieco opóźnić. Zależy nam na tym, aby prognoza uwzględniała już wyniki tej spółki" - powiedział.

Sucharski poinformował, że liczy na zakończenie procesu przejęcia ACP Pharma do końca 2013 roku.

"Teraz czekamy na zgodę UOKiK. Po jej uzyskaniu jesteśmy w stanie podpisać ostateczne umowy w ciągu około dwóch tygodni. Dlatego też, mam nadzieję, że cały proces uda nam się zamknąć do końca tego roku. Zależy nam na jak najszybszym włączeniu ACP Pharma do grupy" - powiedział.

W sierpniu Neuca poinformowała, że wraz z funduszem Penta Investments zamierza przejąć aktywa holdingu Mediq znajdujące się w Polsce. W wyniku transakcji w skład grupy Neuca wejdzie ACP Pharma, hurtowy dystrybutorów leków. Natomiast ponad 250 aptek należących do sieci Mediq trafi do portfela Penta Investments.

W opublikowanym w środę rano raporcie wynikowym za III kwartał 2013 roku Neuca poinformowała o chęci wejścia w segment przychodni.

"Przychodnie są inwestycją w trakcie przygotowania. Prowadzimy rozmowy, jednak mają one charakter poufny, dlatego nie mogę zdradzić więcej szczegółów. Niemniej z własnej strony poczyniliśmy już pewne przygotowania i powołaliśmy spółkę Neuca Med. Rozwój w tym segmencie chcemy głównie finansować za pomocą środków własnych. Na akwizycje zamierzamy przeznaczyć około 30 mln zł" - powiedział prezes.

Prezes Sucharski powiedział również, że dywidenda spółki na jedną akcję może być wyższa rok do roku o około 10-15 proc.

"Dywidenda z pewnością będzie, jednak jej wzrost rok do roku wyniesie pewnie około 10-15 proc. na akcję" - powiedział.

Za 2012 rok Neuca wypłaciła 3,2 zł dywidendy na akcję. Rok wcześniej było to 2,6 zł na jedną akcję.

W czerwcowej rozmowie z PAP prezes Sucharski powiedział, że dywidenda za 2013 rok może być wyższa rok do roku o około 15-25 proc. (PAP)

kam/ kwa/ rpo/ osz/ pad/

bEqMTWzm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)