Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Przegląd wiadomości ze spółek, wtorek godz. 15

0
Podziel się

Przegląd wiadomości ze spółek, wtorek 31 grudnia godz. 15

bEqHIXsl

*Przegląd wiadomości ze spółek, wtorek 31 grudnia godz. 15 *

NASDAQ OMX GROUP

Nasdaq OMX Group oraz Giełda w Stambule podpisały porozumienie, którego celem jest objęcie przez Nasdaq OMX 5 proc. udziałów w tureckiej giełdzie oraz stworzenie centrum kapitałowego w regionie Eurazji - poinformowały obie giełdy w komunikatach.

bEqHIXsn

Nasdaq OMX będzie miał opcję zwiększenia swoich udziałów w giełdzie w Stambule o dodatkowe 2 proc. Porozumienie obejmuje też m.in. dostarczenie przez Nasdaq OMX nowych technologii i usług doradczych.

Rozmowy o możliwości współpracy Nasdaq OMX i Giełda w Stambule prowadziły od połowy 2013 roku. Podobne rozmowy o współpracy prowadzą też Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie oraz CEE Stock Exchange Group, grupujący giełdy w Wiedniu, Pradze, Budapeszcie i w Lublanie.

PS TRADE TRANS

W imieniu PKP CARGO uprzejmie informuję, że zgromadzenie wspólników spółki PS Trade Trans sp. z o.o. powołało na stanowisko prezesa zarządu Pana Dariusza Daniluka. Nowy prezes PS Trade Transu, lidera rynku spedycji kolejowej w Polsce, to jeden z najbardziej doświadczonych polskich menadżerów. Był m.in. przez wiele lat prezesem Banku Gospodarstwa Krajowego, podsekretarzem stanu w Ministerstwie Finansów oraz szefem audytu w Narodowym Banku Polskim i Banku Gospodarki Żywnościowej. (PAP)

bEqHIXst

pr/ drag/

bEqHIXsO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)