Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Przegląd wiadomości ze spółek, wtorek godz. 15

0
Podziel się

Przegląd wiadomości ze spółek, wtorek 23 listopada godz. 15

bEiveUkB

Przegląd wiadomości ze spółek, wtorek 23 listopada godz. 15

ENERGOMONTAŻ PÓŁNOC, PGE

Konsorcjum z Energomontażem Północ na czele podpisało z PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna umowę na modernizację i remont bloków w Elektrowni Bełchatów. Wartość umowy wynosi 288,6 mln zł netto - podała spółka w komunikacie.

bEiveUkD

Z tej kwoty 258,9 mln zł przypada na Energomontaż-Północ, a 29,7 mln zł na Energop, spółkę zależną od Energomontażu-Północ.

Prace obejmują modernizację i remont układu głównych rurociągów parowych i wodnych bloków 7-12 w Elektrowni Bełchatów.

HYPERION, CYFOCA HOLDINGS PUBLIC CO.

UOKiK wydał zgodę na przejęcie przez Hyperion spółki Cyfoca Holdings Public Co. Limited, która ma 77,27 proc. udziałów w krakowskim operatorze telewizji kablowej Stream Communication - poinformował Hyperion w komunikacie.

bEiveUkJ

Hyperion poinformował, że zostały spełnione już wszystkie warunki zawieszające umowy zawartej we wrześniu tego roku z Penta Investments Limited. Umowa dotyczyła przejęcia udziałów w Cyfoca Holdings Public Co. Limited.

"Nadto, Zarząd Spółki oświadcza, że sfinalizowanie umowy zakupu udziałów w spółce prawa cypryjskiego Cyfoca Holdings Public Co. Limited z siedzibą w Nikozji, Republika Cypru, o których mowa wyżej, nastąpi w ciągu okresu 30 dni od dnia spełnienia się warunku zawieszającego w postaci uzyskania zgody Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, tj. do dnia 22 grudnia 2010 r." - napisano.

Hyperion informował wcześniej, że kupno udziałów w spółce Cyfoca Holdings Public Co. Limited nastąpi za cenę równą 92,5 mln zł.

ING SECURITIES

bEiveUkK

ING Securities pozyskał dzięki ofertom publicznym akcji PZU, Tauronu i GPW 20 tysięcy nowych klientów detalicznych. Obecnie liczba rachunków prowadzonych przez to biuro maklerskie sięga 60 tys. - poinformowali przedstawiciele ING Securities.

"Po ofertach publicznych PZU, Tauronu i GPW mamy 20 tys. nowych rachunków maklerskich. Obserwujemy, że część z nich nie ogranicza się tylko do sprzedaży akcji zakupionych podczas IPO, ale też zaczyna inwestować w inne spółki" - powiedział prezes ING Securities Marek Słomski.

Po trzech kwartałach 2010 roku ING Securites miał 50 mln zł przychodów netto, 24 mln zł zysku brutto i 19 mln zł zysku netto. Słomski poinformował, że wyniki w tym roku są podobne do tych z 2009 roku.

LENTEX

bEiveUkL

Lentex zawarł przedwstępną umowę kupna 100 proc. udziałów w węgierskiej spółce Graboplast Padlógy rtó; 80 proc. udziałów otrzyma w zamian za 6,4 mln akcji nowej emisji, które zostaną objęte przez sprzedających za cenę emisyjną w wysokości 25 zł za papier, a za pozostałe 20 proc. udziałów zapłaci 40 mln zł. Gotówkę pozyska z oferty 1,6 mln akcji nowej emisji skierowanej do wybranych inwestorów kwalifikowanych z Polski - podała spółka w komunikacie.

"Przeniesienie własności udziałów Graboplast oraz objęcie przez sprzedających akcji nowej emisji nastąpi w wyniku zawarcia warunkowej umowy nabycia 100 proc. udziałów w kapitale zakładowym Graboplast, której podpisanie planowane jest nie później niż do dnia 28 lutego 2011 r. oraz uzależnione jest od satysfakcjonującego badania due diligence przez strony transakcji" - napisano w komunikacie.

Jak podała spółka, warunkowa umowa będzie zawierała szereg warunków zawieszających, m.in. dotyczących uzyskania wyceny biegłego rewidenta wskazującej, że 356.080.946 udziałów Graboplast, które zostaną wniesione do Lenteksu jako wkład niepieniężny, mają wartość nie niższą niż 160 mln zł oraz że objęcie przez sprzedających 6,4 mln akcji nowej emisji może nastąpić za cenę emisyjną w wysokości 25 zł za akcję.

Zamknięcie transakcji przeniesienia własności udziałów Graboplast oraz objęcia przez sprzedających akcji nowej emisji Lenteksu nastąpi przed 31 marca 2011 r.

bEiveUkM

Graboplast jest dostawcą pokryć podłogowych.

SYGNITY, MINUEL

Konsorcjum Sygnity i Winuela (spółka z grupy Sygnity), w wyniku wygrania przetargu, podpisało umowę na serwis techniczny platformy sprzętowo-programowej systemu SIRE, eksploatowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Umowa została podpisana na trzy lata, a jej wartość to 18,94 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie.

Umowa obejmuje sprzęt i oprogramowanie HP oraz urządzenia sieciowe Cisco.

SIRE (System Informatyczny Rynku Energii Elektrycznej) to jeden z największych projektów, jakie zostały zrealizowane przez Winuel. System jest eksploatowany przez PSE od 2007 r., jest kompleksowym rozwiązaniem do zarządzania rozliczeniami dobowo-godzinowymi w elektroenergetyce.

UBOAT LINE

Uboat Line, spółka świadcząca usługi w zakresie sprzedaży biletów promowych oraz usług logistyczno-transportowych droga morską, zadebiutuje na rynku NewConnect do stycznia 2011 roku - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

"Rozwój segmentu usług logistyczno-transportowych drogą morską sprzyja konsolidacji rynku. Debiut na NewConnect jest kolejnym krokiem do wzmocnienia pozycji lidera Uboat Line oraz dalszego rozwoju. Zgodnie z przyjętą strategią środki pozyskane w drodze private placement przeznaczone zostaną na rozbudowę platformy naszych usług, dokładną kwotę jaką planujemy pozyskać określimy po zakończeniu procesu analizy naszych potrzeb" - powiedział cytowany w komunikacie prezes Uboat Line Grzegorz Misiąg.

"Chcemy poszerzyć naszą działalność o fracht morski oraz internetową rezerwację biletów lotniczych. W naszych planach znajduje się również uruchomienie nowych oddziałów sprzedaży biletów, m.in w portach skandynawskich" - dodał.

Spółka zakłada poszerzenie działalności o nowe rynki zagraniczne oraz wzmocnienie komunikacji w segmencie usług B2C oraz B2B poprzez inwestycje w kolejne punkty sprzedaży biletów. Firma planuje również budowę własnej serwerowni oraz aktywną strategię przejęć podmiotów zagranicznych.

Firma powstała jako alternatywa dla transportu lądowego. Poza rezerwacją biletów na przeprawy promowe Uboat Line świadczy usługi w zakresie promowego transportu samochodów osobowych, ciężarowych oraz ładunków niebezpiecznych.

Uboat Line od początku istnienia związana jest z polskimi, niemieckimi i hiszpańskimi liderami transportu międzynarodowego, a także armatorami. Współpracuje z najważniejszymi przewoźnikami na rynku, m.in. z Unity Line, Polferries, Finnlines czy też LD-Lines. (PAP)

morb/ gor/ gsu/ jtt/ pam/ bas/ seb/ asa/ pr/ pad/

bEiveUle
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)