Notowania

spółki
06.04.2010 14:48

Przegląd wiadomości ze spółek, wtorek godz. 15

Przegląd wiadomości ze spółek, wtorek 6 kwietnia godz. 15

Podziel się
Dodaj komentarz

Przegląd wiadomości ze spółek, wtorek 6 kwietnia godz. 15

EMPIK, VIRTUALO

Grupa Empik, należąca do NFI Empik Media & Fashion oraz Virtualo Sp. z o.o. podpisały umowę joint venture, w wyniku której Empik objął 51 proc. udziałów w spółce Virtualo przygotowującej i dystrybuującej treści cyfrowe do polskich i zagranicznych księgarni internetowych - podał Empik w komunikacie prasowym.

"Empik będzie odpowiedzialny za dystrybucję e-booków za pośrednictwem sklepu internetowego empik.com. Wspólny projekt Empiku i Virtualo stanowi swego rodzaju przełom na rynku e-booków w Polsce. Technologia, know-how i doświadczenie Virtualo w połączeniu z silną marką Empiku przyczynią się do szybkiego rozwoju tego jeszcze stosunkowo młodego rynku" - podała spółka.

"Jak prognozują Virtualo i Empik: w ciągu maksymalnie dwóch lat ceny czytników treści cyfrowych znacznie zmaleją, co - obok dynamicznego wzrostu oferty dostępnych tytułów - przyczyni się do popularyzacji i umasowienia e-booków. Empik włączy e-booki do oferty swojego sklepu internetowego empik.com już w najbliższe wakacje" - podano.

Empik poinformował też, że partnerzy zapowiadają szybki przyrost oferty m.in. poprzez wymianę treści książek oraz wydawnictw czy publikacji (content) z jednym z niemieckich operatorów, z którym rozmowy są finalizowane.

Aktualnie oferta Virtualo obejmuje 1250 e-booków, zarówno tytułów specjalistycznych, akademickich, jak i beletrystyki (w formacie "otwartym" do odtworzenia na wszystkich dostępnych czytnikach).

Obecnie Virtualo współpracuje z 30 wydawcami między innymi z C.H. Beck, Langenscheidt, LektorKlett, W.A.B., Wydawnictwa UW czy Nasza Księgarnia.

Ważną gałęzią działalności Virtualo jest wypożyczalnia e-booków, gdzie Virtualo udostępnia za opłatą dany tytuł klientom w postaci pliku elektronicznego zabezpieczonego przed dalszą dystrybucją na określony czas (7 lub 30 dni). Wypożyczalnia generuje aktualnie 20 proc. przychodów.

TELESTRADA

Telestrada chce kupić za 2,3 mln zł 100 proc. udziałów spółki Tele24 - poinformowała Telestrada w komunikacie.

Ponadto Telestrada planuje udziałowcom Tele24, czyli TLP Inwest oraz dwóm osobom fizycznym, udzielić opcji objęcia 400.000 swoich akcji po cenie nominalnej, jeśli przeprowadzą do końca maja restrukturyzację Tele24, aby przejmowana spółka nie generowała po dacie zakupu żadnych kosztów operacyjnych poza kosztami zakupu usług telekomunikacyjnych.

Telekomunikacyjna firma chce także udzielić opcji objęcia 400.000 swoich akcji po cenie nominalnej prezesowi Telestrady za przeprowadzenie przejęcia Tele24.

Telestrada w ciągu 3 tygodni od dnia podpisania porozumienia przeprowadzi badanie spółki Tele24. Po jego zakończeniu strony podejmą decyzję w sprawie ostatecznych warunków zawarcia transakcji.(PAP)

epo/ pif/ jtt/ bas/ asa/ pad/

Tagi: spółki, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz