Notowania

wiadomości
09.10.2012 14:58

Przegląd wiadomości ze spółek, wtorek godz. 15

Przegląd wiadomości ze spółek, wtorek 9 października godz. 15

Podziel się
Dodaj komentarz

*Przegląd wiadomości ze spółek, wtorek 9 października godz. 15 *

MODDY'S, PKN ORLEN

Moody's podtrzymał rating PKN Orlen na poziomie Ba1 i zmienił perspektywę ratingu na pozytywną ze stabilnej - podała agencja w komunikacie.

Moody's podwyższył także bazową ocenę kredytową (BCA) spółki do ba2 z ba3.

Agencja poinformowała, że podjęte przez nią kroki odzwierciedlają trwałe ożywienie w wynikach operacyjnych i wskaźnikach finansowych PKN Orlen w perspektywie ostatnich 18 miesięcy, pomimo trudnych warunków prowadzenia działalności w europejskim sektorze downstream.

Moody's zwrócił również uwagę na fakt, że zakończenie refinansowania głównych linii kredytu odnawialnego koncernu i sprzedaż 24,39 proc. udziałów w Polkomtelu za 3,7 mld zł w 2011 roku, pomogły wzmocnić elastyczność finansową grupy i poprawić jej wskaźniki kredytowe.

ROMANTICA, CBS ENTERPRISES, UOKiK

Prezes UOKiK wyraziła zgodę na utworzenie wspólnego przedsiębiorcy przez spółki Romantica (East) oraz CBS Enterprises.

Romantica (East) prowadzi działalność w zakresie nadawania programów telewizyjnych. Wchodzi w skład grupy LGI - międzynarodowego dostawcy telewizji płatnej, internetu szerokopasmowego oraz usług telefonicznych. W Polsce LGI kontroluje m.in. spółki Chello Central Europe oraz UPC Polska. Grupa CBS zajmuje się m.in. produkcją, nabywaniem, dystrybucją i nadawaniem programów telewizyjnych oraz licencjonowaniem praw do nadawania niektórych seriali CBS.

W wyniku koncentracji dojdzie do utworzenia wspólnego przedsiębiorcy, którego działalność będzie polegać na licencjonowaniu i dystrybucji telewizyjnych kanałów tematycznych, rozrywkowych i filmowych, m.in. w Europie i na Bliskim Wschodzie. W Polsce będzie dystrybuował kanały: Zone Reality, Zone Romantica, Zone Europa oraz Zone Club.

Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego prezes Urzędu uznała, że koncentracja nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji na terenie Polski.

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce. (PAP)

jow/ ana/ pad/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz