Notowania

spółki
22.12.2009 20:03

Przegląd wiadomości ze spółek, wtorek godz. 20

Przegląd wiadomości ze spółek, wtorek 22 grudnia godz. 20

Podziel się
Dodaj komentarz

Przegląd wiadomości ze spółek, wtorek 22 grudnia godz. 20

AMICA, SAMSUNG

Amica podpisała z Samsung Electronics Poland Manufacturing przedwstępną umowę sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa spółki, obejmującej produkcję pralek i lodówek za 204,5 mln zł - poinformowała Amica w komunikacie.

"Łączna cena sprzedaży płatna za Zorganizowaną Część Przedsiębiorstwa będzie wynosiła 204.500.000,00 złotych. Dodatkowo, Spółka sprzeda Samsungowi surowce, części i zapasy produkcji w toku wymagane dla produkcji i dostawy pralek i lodówek za cenę równą ich wartości księgowej, która zostanie ustalona przed zawarciem ostatecznej umowy sprzedaży" - podano.

Strony podpiszą ostateczną umowę sprzedaży ostatniego dnia miesiąca, w którym zostanie spełniony ostatni z warunków zawieszających, ale nie później niż do 31 marca 2010 roku.

Amica zamierza po transakcji zmniejszyć zadłużenie o ponad 100 mln zł.

"Środki z transakcji zamierzamy przeznaczyć na realizację naszej strategii oraz na zmniejszenie zadłużenia. Dług zamierzamy zmniejszyć o ponad 100 mln zł, trudno powiedzieć, czy będzie to 130 czy na przykład 150 mln zł, bo nie mamy jeszcze szacunków co do cash flow" - powiedział dziennikarzom Jacek Rutkowski, prezes firmy. Dodał, że kwota przeznaczona na redukcję zadłużenia będzie też zależała od nakładów inwestycyjnych i terminu inwestycji w rozbudowę mocy produkcyjnych w segmencie kuchni.

Na koniec września spółka miała 212 mln zł kredytów.

Amica spodziewa się, że w tym roku przychody grupy wyniosą powyżej 1,2 mld zł. Planuje też poprawić skonsolidowany wynik netto w porównaniu z ubiegłym rokiem. Szacuje, że zysk netto wyniesie między 5 a 10 mln zł.

Prezes firmy wyjaśnił, że nie ma planów kapitałowego wejścia Samsunga do spółki.

Strategia Amiki zakłada umocnienie trzech marek (Amica, Gram i Hansa), rozwój mocy produkcyjnych kuchni wolnostojących i do zabudowy oraz obniżenie kosztów z wykorzystaniem efektu skali.

Amica planuje, że w 2010 wyprodukuje od 1,5 do 1,7 mln sztuk kuchni. Obecnie jest to około 1,2 mln sztuk.

W wyniku transakcji do spółki wpłynie ok. 240 mln zł gotówki (kwota transakcji plus zapłata za materiały bieżące).

AQUANET SA

Kontrakt na modernizację Stacji Uzdatniania Wody w Mosinie podpisała we wtorek w Poznaniu spółka Aquanet SA. Modernizację wykona konsorcjum firm z Hydrobudową 9 SA jako liderem konsorcjum. Wartość kontraktu wynosi ok. 300 mln zł.

Jak poinformowała we wtorek Dorota Wiśniewska ze spółki Aquanet, modernizacja stacji to największa inwestycja wodociągowa w Polsce. SUW Mosina zaopatruje w wodę Poznań i okoliczne gminy.

Zakres zadania obejmuje modernizację istniejącej Stacji Uzdatniania Wody m.in. w celu osiągnięcia wydajności 150 tys. m sześc. na dobę.

Zadanie będzie polegać m.in. na przebudowie sieci technologicznych, rozbiórce istniejących, zbędnych obiektów oraz budowie nowych i modernizacji istniejących obiektów i budowli. Realizacja potrwa do sierpnia 2015 roku.

GRUPA LOTOS

Grupa Lotos w roku 2010 sprzeda spółce Lukoil Polska paliwa płynne o szacunkowej wartości 1,35 mld zł - poinformował Lotos we wtorkowym komunikacie.

"Umowa została zawarta na czas określony od 1 stycznia 2010 roku do 31 grudnia 2010 roku, a jej szacunkowa wartość wynosi 1,35 mld złotych. Szacunkowa maksymalna wysokość kar umownych wynosi 25 mln złotych" - napisano w komunikacie.

H.CEGIELSKI SA

Do 12 stycznia H.Cegielski SA przedłużył termin składania ofert na zakup spółki córki Fabryki Pojazdów Szynowych - poinformował we wtorek prezes spółki Jarosław Lazurko.

Cenę wywoławczą ustalono na 58 milionów złotych. Termin składania ofert przedłużono ze względu na zainteresowanie firm, które potrzebowały więcej czasu na zapoznanie się z kondycja FPS-u. Jeżeli okaże się, że nie będzie chętnych do zakupu FPS, to firmę przejmie Agencja Rozwoju Przemysłu, która przygotuje ją jako właściciel do prywatyzacji.

FPS SA produkuje wagony dla kolei i tramwaje.

HYDROBUDOWA

Hydrobudowa 9, spółka zależna Hydrobudowy Polskiej, wraz z PBG, Hydrobudową Polską, Piecobiogazem oraz spółką Nickel zawarła ze spółką Aquanet umowę na modernizację stacji uzdatniania wody Mosina. Wartkość kontraktu to 217,7 mln zł - podała Hydrobudowa Polska we wtorkowym komunikacie.

"W ramach zawartej umowy konsorcjum wykona modernizację istniejącej stacji uzdatniania wody w Mosinie w celu osiągnięcia wydajności 150.000 m3/d" - napisano.

Termin realizacji kontraktu wynosi 67 miesięcy.

Hydrobudowa 9 odpowiada za 60 proc. prac, Hydrobudowa Polska za 10 proc., PBG za 10 proc., Piecobiogaz za 5 proc., a pozostałe 15 proc. należą do spółki Nickel.

KOPEX, FAMUR

W odpowiedzi na ogłoszone przez Ministerstwo Skarbu Państwa publiczne zaproszenie do negocjacji w sprawie sprzedaży 85 proc. akcji spółki Remag, swoje oferty złożyły cztery firmy, w tym Kopex i Famur - poinformowało MSP w komunkacie.

Odpowiedzi na zaproszenie do negocjacji złożyły także TDJ Investments i Węglokoks.

MSP na początku listopada zaprosiło do negocjacji w sprawie sprzedaży 5.270.000 akcji spółki Remag, stanowiących 85 proc. jej kapitału zakładowego. Przedmiotem negocjacji będzie cena za nabywany pakiet akcji, program rozwoju spółki obejmujący m.in. zobowiązanie do podwyższenia kapitału lub inne zobowiązania inwestycyjne, zobowiązania w zakresie ochrony środowiska, zobowiązania dotyczące ochrony interesów pracowników i innych osób związanych ze spółką oraz sposób zabezpieczenia wykonania tych zobowiązań.

Remag zajmuje się projektowaniem, produkcją, modernizowaniem oraz wynajmem wraz z serwisem kombajnów chodnikowych do urządzeń górniczych

PHF

Polski Holding Farmaceutyczny podpisał z Adamedem umowę sprzedaży Polfy Pabianice - poinformował PHF we wtorkowym komunikacie.

"Udało się nam uzyskać godziwe warunki transakcji, a Polfa Pabianice trafi do dobrego branżowego inwestora, lidera na rynku leków nowej generacji" - powiedział cytowany w komunikacie Artur Woźniak, prezes PHF.

Inwestor będzie teraz negocjował z załogą pakiet socjalny.

Adamed miał wyłączność na negocjacje kupna Polfy Pabianice do 22 grudnia.

PKP CARGO

PKP Cargo zakupiło prawo wieczystego użytkowania nieruchomości położonej na terenie Wolnego Obszaru Celnego w Małaszewiczach, o łącznej powierzchni 40,33 hektara - poinformowała we wtorek spółka. Firma planuje wnieść te tereny aportem do nowo tworzonej spółki Centrum Logistyczne Małaszewicze.

Jak poinformowano, te grunty mają przyczynić się do rozwoju centrum logistycznego w Małaszewiczach, w którym spółka planuje świadczyć nowe usługi celne.

PKP Cargo jest największym przewoźnikiem towarów na polskim rynku kolejowym i drugim w Unii Europejskiej. Spółka realizuje przewozy konwencjonalne, kombinowane, ładunków ciężkich, ponadgabarytowych i niebezpiecznych, zarówno w komunikacji krajowej, jak i międzynarodowej. W ofercie firmy są także usługi trakcyjne i taborowe związane z wynajmem i utrzymaniem lokomotyw i wagonów oraz usługi logistyczne i spedycyjne.

TELEFONIA DIALOG

Telefonia Dialog kupiła od syndyka przedsiębiorstwo w stanie upadłości - Nyską Sieć Informatyczną - uzyskując tym samym dostęp do nowego obszaru geograficznego.

"Telefonia Dialog stała się tym samym właścicielem nowoczesnej sieci teleinformatycznej w technologii ETTH, na budowę której poprzedni właściciel, DCG Sp. z o.o., poniósł nakłady przekraczające 8,6 mln zł" - napisano.

Nyska Sieć Informatyczna Sp. z o.o. powstała we wrześniu 2005 roku. Stuprocentowym właścicielem tej spółki była DCG Dominas Consulting Group Sp. z o.o. NSI powstała w celu budowy pierwszej w Polsce światłowodowej sieci metropolitalnej budowanej w technologii Ethernet To The Home (ETTH). W sierpniu 2008 roku z uwagi na trudną sytuację finansową ogłoszono upadłość NSI Sp. z o.o. i jej głównego właściciela DCG Sp. z o.o.

NSI Sp. z o.o. świadczy jedną usługę, dostęp do internetu w technologii ETTH, jednak - jak podano w komunikacie - zastosowana technologia "światłowodu do domu" umożliwia świadczenie pakietu trzech usług: dostępu do internetu, telefonu oraz IPTV z VoD.

"W zasięgu sieci NSI znajduje się niemal 5000 mieszkań w południowych dzielnicach Nysy (osiedla: Południe, Zwycięstwa, KEN, Gałczyńskiego oraz Rodziewiczówny). W prawie 1800 z nich znajdują się gniazdka umożliwiające natychmiastowe świadczenie usług. Aktywnych klientów jest prawie 400 - większość z nich podpisała już oświadczenia woli korzystania z oferty Dialogu" - podała spółka.

UNIBEP

W przeprowadzonej w poniedziałek aukcji na zakup 25.500 udziałów Przedsiębiorstwa Robót Drogowych i Mostowych od Skarbu Państwa najwyższą cenę 5,1 mln zł złożył Unibep - poinformowało MSP w komunikacie.

Prócz Unibepu, do udziału w aukcji dopuszczone były: Przedsiębiorstwo Drogowe i Oczyszczania, Stell Building oraz Przedsiębiorstwo Drogowo Mostowe Maksbud.

Cena wywoławcza udziałów w PRDM wynosiła 2,99 mln zł.

QUMAK-SEKOM

Qumak-Sekom podpisał umowę z Ministerstwem Spraw Zagranicznych na realizację prac adaptacyjno budowlanych pomieszczeń centrum zapasowego wraz z zakupem sprzętu IT. Wartość kontraktu to 18,24 mln zł netto - poinformowała spółka w komunikacie.

Realizacja przedmiotu umowy ma następować w etapach zgodnie z ustalonym harmonogramem. Termin zakończenia realizacji ostatniego etapu określony został na 30 września 2010 r.(PAP)

her/ gsu/ pif/ morb/ pam/ pel/ jru/ bas/ kpr/ rpo/ pad/

Tagi: spółki, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz