Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
spółki
12.07.2010 14:57

Przegląd wiadomoście ze spółek, godz.15

Przegląd wiadomoście ze spółek, godz.15

Podziel się
Dodaj komentarz

Przegląd wiadomoście ze spółek, godz.15

BOEING

Boeing 787 Dreamliner zostanie pokazany podczas Międzynarodowego Pokazu Lotniczego w Farnborough, na przedmieściach Londynu.

Samolot testowy 787, wyląduje w Farnborough w najbliższą niedzielę i pozostanie na płycie lotniska do wtorku. Boeing wykorzystuje maszynę do testów i certyfikacji m.in. siedzeń, komfortu wewnątrz kabiny pasażerskiej i systemów bezpieczeństwa. Pokaz Boeinga będzie obejmować również systemy bezzałogowe, w tym najnowsze odsłony: Phantom Ray, Hummingbird A160 oraz Little Bird.

EKO EXPORT

Eko Export podniósł prognozę zysku w 2010 roku do 1,5 mln zł z 1,1 mln zł wcześniej, a prognozę tegorocznych przychodów do 15,3 mln zł z 10,1 mln zł planowanych wcześniej - podała spółka w komunikacie.

Spółka podała, że zmiana prognozy wynika z uzgodnionych w ostatnim czasie kontraktów na dostawy mikrosfery.

ORCO

Orco sprzedaje projekt Peugeot oraz restrukturyzuje część zadłużenia

Orco Property Group za 5,2 mln euro sprzedało położony w Warszawie komercyjny projekt Peugeot. Spółka zrestrukturyzowała pożyczkę co przyniesie 6,7 mln euro gotówki - podało Orco w poniedziałkowym komunikacie.

Sprzedaż salonu i centrum serwisowego Peugeot da Orco 5,2 mln euro w gotówce, z czego 3,8 mln euro to kwota netto, a 1,4 mln euro odblokowane środki.

Restrukturyzacja pożyczki przyniesie grupie Orco 6,7 mln euro gotówki.

PENTA INVESTMENT

Fundusz Penta Investment sfinalizował przejęcie 100 proc. udziałów Grupy Iglokrak, działającej na rynku artykułów mrożonych - podał fundusz w komunikacie prasowym.

Transakcja została zaakceptowana przez UOKiK. Jej wartość nie została ujawniona.

Iglokrak jest wiodącym w południowej Polsce producentem i dostawcą mrożonek i lodów dla handlu detalicznego i gastronomii (HoReCa).

Do Grupy należy 7 firm zajmujących się dystrybucją mrożonek - z 8 oddziałami: w Krakowie, Bielsku-Białej, Sosnowcu, Wodzisławiu Śląskim, Kielcach, Wrocławiu, Poznaniu i Zakopanem. Ponadto, w skład holdingu wchodzą 2 fabryki zlokalizowane w Tarnowie produkujące artykuły pod markami Fritar i Lewil. Przychody grupy w 2009 roku wyniosły ponad 330 mln zł.

"Akwizycja Grupy Iglokrak jest pierwszym krokiem Penty w kierunku konsolidacji i modernizacji rynku mrożonek w Polsce, a także segmentu dostawców artykułów dla branży HoReCa. Opracowany przez nas plan rozwoju wszystkich 9 spółek należących do Grupy ma na celu zwiększenie efektywności operacyjnej holdingu, dzięki wykorzystaniu efektów synergii oraz systematyczne doskonalenie obsługi klientów" - powiedział cytowany w komunikacie Rafał Sosna, dyrektor inwestycyjny Penta Investments w Polsce.

PPS SPOŁEM

PSS Społem Kielce rozpoczął współpracę z Partnerskim Serwisem Detalicznym z grupy Emperii - podała Emperia w komunikacie prasowym.

PSD ma wspierać Społem Kielce w zakresie działań handlowych, operacyjnych i marketingowych, a przez dystrybucyjną spółkę Tradis realizować dostawy towarów do sieci 32 sklepów spółdzielni zlokalizowanych na terenie Kielc.

PSS Społem Kielce jest jedną z największych spółdzielni w kraju. Jej roczne przychody z działalności sięgają 140 mln zł.

Partnerski Serwis Detaliczny to spółka powołana w ramach Grupy Handlowej Emperia do pracy na rzecz Spółdzielni Spożywców. Działa przede wszystkim w aspekcie handlowym, operacyjnymi, marketingowym. PSD zawiera umowy z dostawcami i producentami, przynosząc spółdzielcom korzyści w postaci bezpieczeństwa dostaw, poprawy warunków handlowych, nowoczesnych rozwiązań informatycznych czy obniżenia dodatkowych kosztów działalności. W zamian spółdzielcy zobowiązują się, że ich głównymi dostawcami będą spółki dystrybucyjne Grupy Handlowej Emperia.

RONSON

Ronson uzyskał pozwolenia na użytkowanie warszawskich projektów Gemini i Nautica, tym samym spółka może rozpocząć rozpoznawanie przychodów z przekazywanych lokali - poinformował Ronson w poniedziałkowym komunikacie.

"Zanim Gemini i Nautica zostały oddane do użytku, w obu projektach sprzedaliśmy odpowiednio prawie 85 proc. i 95 proc. oferowanych mieszkań" - powiedział cytowany w komunikacie Andrzej Gutowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Ronsona.

Przed uzyskaniem pozwoleń na użytkowanie Ronson sprzedał 132 ze 156 lokali oferowanych w Gemini i 136 ze 147 w Nautice.(PAP)

aop/ pel/ ana/ bos/

Tagi: spółki, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz