Notowania

papież
17.12.2009 07:10

Przełom w beatyfikacji Jana Pawła II?

W sobotę Benedykt XVI podpisze tzw. dekret o heroiczności cnót polskiego papieża.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Sergey Kozhukhov/GFDL/Wikipedia)

*W sobotę Benedykt XVI podpisze dekret o heroiczności cnót Jana Pawła II - podała agencja informacyjna Ansa. Tym samym zakończy się najważniejszy etap procesu beatyfikacyjnego polskiego papieża. *

Włoska agencja podkreśliła, że Watykan nie zdementował ani nie potwierdził tych wiadomości.

Do zakończenia procesu beatyfikacyjnego Jana Pawła II brakować będzie jeszcze zamknięcia drugiego postępowania kanonicznego w sprawie cudu uzdrowienia za jego wstawiennictwem. Należy spodziewać się tego wiosną 2010 roku, a samej beatyfikacji papieża - prawdopodobnie na jesieni.

Według nieoficjalnych informacji z Rzymu, wśród dokumentów Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, jakie Benedykt XVI miał otrzymać w tych dniach do podpisu, miał być nie tylko dekret o heroiczności cnót Jana Pawła II, ale także dekret w sprawie beatyfikacji księdza Jerzego Popiełuszki. W przypadku procesu beatyfikacyjnego kapelana Solidarności to będzie ostatni formalny akt przed wyznaczeniem daty ogłoszenia go błogosławionym, co ma nastąpić także w przyszłym roku.

* [ Niedoszły zabójca **papieża** wyjdzie na wolność ]( http://news.money.pl/artykul/niedoszly;zabojca;papieza;wyjdzie;na;wolnosc,232,0,564456.html )
* [ **Papież** też jest internautą ]( http://news.money.pl/artykul/papiez;tez;jest;internauta,204,0,556748.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: papież, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz