Notowania

jemen
14.06.2011 07:07

Przełom w Jemenie? Wiceprezydent spotkał się z opozycją

- Rozmowa wiceprezydenta z opozycją była owocna - ocenia Hassan Said, sekretarz generalny partii al-Hak.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Pełniący obowiązki głowy państwa, *Abd Rabu Mansur Hadi,* *po raz pierwszy spotkał się wczoraj z przedstawicielem politycznej opozycji. - _ To była owocna rozmowa _ - powiedział po spotkaniu Hassan Said, sekretarz generalny partii al-Hak. *

Said dodał także, że w przeciwieństwie do prezydenta Salaha wiceprezydent Hadi traktuje partie opozycyjne jak partnerów, a nie jak wrogów.

Liderzy ruchu protestacyjnego, który od lutego na ulicach jemeńskich miast domaga się ustąpienia prezydenta Salaha, są jednak przeciwni rozmowom z przedstawicielami reżimu. - _ Zwodzenie opozycji obietnicami to element strategii władz, której celem jest zabicie rewolucji _ - powiedział jeden z aktywistów ruchu demokratycznego.

Jedenaści dni temu prezydent Ali Abd Allah Salah został ciężko ranny podczas ataku rebeliantów na swoją siedzibę. Dwa dni później wyjechał do sąsiedniej Arabii Saudyjskiej na leczenie. Zapowiedział, że do kraju powróci, gdy tylko wyzdrowieje. Na ten czas jego obowiązki przejął wiceprezydent.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/70/t139078.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/w;jemenie;wojsko;strzela;do;demonstrantow,2,0,825602.html) W Jemenie wojsko strzela do demonstrantów Nasiliły się antyprezydenckie protesty. Do tłumu strzelano w mieście Taizzie na południu kraju.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/12/t137228.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/prezydent;gotow;odejsc;uspokoi;protest,217,0,810201.html) Prezydent gotów odejść. Uspokoi protest? Ali Abd Allah Salah zgodził się na plan mediatorów z państw Rady Współpracy Zatoki Perskiej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/151/t135575.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/general;przeciw;prezydentowi;w;jemenie,207,0,797647.html) Generał przeciw prezydentowi. W Jemenie Jeden z głównych dowódców jemeńskie armii, gen. Ali Mohsen, przeszedł na stronę opozycji.
Tagi: jemen, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz