Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Przemarsz spod Sejmu na Agrykolę w ramach kampanii przeciw biedzie

0
Podziel się

Kilkadziesiąt osób, przy wtórze bębnów przeszło w Warszawie spod Sejmu na
Agrykolę w ramach akcji "Wstań i zacznij działać. Głośniej wokół głodu i ubóstwa". Celem kampanii
jest przeciwdziałanie biedzie na świecie.

bEgQyHiZ

Kilkadziesiąt osób, przy wtórze bębnów przeszło w Warszawie spod Sejmu na Agrykolę w ramach akcji "Wstań i zacznij działać. Głośniej wokół głodu i ubóstwa". Celem kampanii jest przeciwdziałanie biedzie na świecie.

"Chcemy zrobić jak najwięcej hałasu, by przez ten hałas zwrócić uwagę na ubóstwo i głód na świecie" - powiedziała PAP Alicja Krusenstern, jedna z koordynatorek kampanii. Dodała, że w Polsce 26 proc. dzieci jest niedożywionych. "To ważki temat, który umyka nam w trakcie życia" - podkreśliła.

Uczestnicy kampanii, organizowanej przez ONZ i fundację "Art of Living", spotkali się pod Sejmem. Przyjechali też muzycy, grający muzykę latynoamerykańską. Organizatorzy rozdawali baloniki i zachęcali przechodniów do przyłączenia się do przemarszu. Na Agrykoli odbył się koncert, a chętni wypowiadali się na temat biedy i głodu.

bEgQyHjb

Co roku akcja odbyła się w październiku; w tym roku zaplanowano ją w dniach 17-19 września - przed szczytem ONZ dotyczącym realizacji Milenijnych Celów Rozwoju.

Milenijne Cele Rozwoju zostały przyjęte przez przywódców 189 państw na szczycie ONZ w 2000 roku. Zobowiązano się tam do 2015 roku m.in. do redukcji ubóstwa i głodu, zapewnienia równego statusu kobiet i mężczyzn, poprawy stanu zdrowia, poprawy stanu edukacji, walki z AIDS, ochrony środowiska naturalnego a także zbudowania globalnego partnerstwa między narodami na rzecz rozwoju.

Najwyższy procent ludności żyjącej w skrajnej biedzie zamieszkuje Afrykę Subsaharyjską, stanowią oni ponad 50 proc. ludności tego obszaru.(PAP)

dom/ jbr/

bEgQyHjC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)