Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Przemyt narkotyków. Przechwycono 73 kg heroiny w Bułgarii

Dzień wcześniej na tym samym punkcie granicznym znaleziono 11,4 kg heroiny, której wartość wyceniono na 700 tys. euro. Przemytnikiem był również Bułgar.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Associated Press/Fotolink/East News)

Rekordową w ostatnich pięciu latach ilość 73,4 kg heroiny przejęli bułgarscy celnicy na największym granicznym przejściu z Turcją Kapitan Andreewo.

Narkotyk był ukryty w samochodzie osobowym na bułgarskiej rejestracji, który w nocy z wtorku na środę próbował wjechać do Bułgarii z Turcji. Według bułgarskiej policji wartość skonfiskowanej heroiny wynosi 8,8 mln lewów (4,4 mln euro).

Dzień wcześniej na tym samym punkcie granicznym znaleziono 11,4 kg heroiny, której wartość wyceniono na 700 tys. euro. Przemytnikiem był również Bułgar.

W ostatnich dwóch miesiącach na bułgarsko-tureckiej granicy skonfiskowano 178 kg narkotyków, w tym 100 kg heroiny. Świadczy to o ożywieniu przemytu na przechodzącym przez Bułgarię bałkańskim szlaku narkotykowym, tradycyjnej drodze heroiny i innych narkotyków z Afganistanu do Europy Zachodniej.

Według ekspertów ilość przechwyconej w środę heroiny jest w zbyt duża jak na bułgarski rynek i prawdopodobnie miała trafić na Zachód. Przemyt do państw Europy Zachodniej nierzadko organizowany jest przez serbskie gangi, które współpracują z bułgarskimi przemytnikami.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: handel narkotykami, heroina, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz