Notowania

wiadomości
14.09.2011 12:56

Przestrzelenie szyby w biurze Rokity - są zarzuty i wnioski o areszt

# dochodzi informacja z prokuratury #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzi informacja z prokuratury #

14.09. Warszawa (PAP) - Zarzuty niszczenie mienia oraz kradzieży z włamaniem postawiła prokuratura dwóm mężczyznom podejrzanym m.in. o strzelanie z procy w kierunku biura poselskiego Nelly Rokity (PiS) przy al. Waszyngtona na warszawskiej Pradze. Do sądu skierowano wnioski o areszt.

W ostatnim czasie w centrum Warszawy oraz na terenie dzielnicy Praga Południe dochodziło do wybijania szyb w samochodach oraz budynkach. Zatrzymani to 31-letni Dominik M., w przeszłości notowany za rozboje i poszukiwany oraz 21-letni Tomasz W.

"Złożone przez mężczyzn wyjaśnienia są całkowicie rozbieżne. W związku z tym, z uwagi na obawę matactwa, prokuratura skierowała do sądu wnioski o tymczasowe aresztowanie" - powiedziała PAP prok. Renata Mazur, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga.

Według świadków, mężczyźni jeździli samochodem należącym do Dominika M. i strzelali metalowymi kulkami w okna budynków i samochodów - powiedział PAP rzecznik komendanta stołecznego policji mł. insp. Maciej Karczyński.

W samochodzie 31-latka znaleziono m.in. pistolet do gry w paintball z magazynkiem (nabojami wypełnionymi farbą), procę z dwoma pudełkami wypełnionymi metalowymi kulkami, shurikeny (pięcioramienne gwiazdy do rzucania z zaostrzonymi krawędziami).

"Oprócz tych rzeczy w samochodzie był skradziony radioodtwarzacz" - dodał rzecznik KSP.

W trakcie przesłuchania Tomasz W. przyznał się do zarzucanych mu czynów. Usłyszał w sumie sześć zarzutów uszkodzenia mienia oraz kradzieży z włamaniem do samochodu. Takie same zarzuty przedstawiono Dominikowi M.

Ze złożonych przez zatrzymanych mężczyzny wyjaśnień wynika, że nie zdawali sobie sprawy, iż jedno z ostrzelanych z procy okien należy do biura poselskiego - dowiedziała się PAP ze źródeł zbliżonych do sprawy.

Za niszczenie mienia grozi do 5 lat więzienia natomiast za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności. (PAP)

gdyj/ bos/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz