Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Przewrót w Egipcie. Protest Bractwa Muzułmańskiego

0
Podziel się:

To ma być protest zwolenników obalonego prezydenta Mohammeda Mursiego przeciwko przetrzymywaniu ich w więzieniach.

Przewrót w Egipcie. Protest Bractwa Muzułmańskiego
(AP/Fotolink/East News)

Egipskie Bractwo Muzułmańskie poinformowało, że od dziś ponad 450 jego członków, w tym wiele osób z najbliższego otoczenia obalonego prezydenta Mohammeda Mursiego, rozpoczęło strajk głodowy w proteście przeciwko przetrzymywaniu ich w więzieniach.

Na Twitterze organizacja podała, że głodówka jest reakcją na _ nieludzkie traktowanie, jakiemu są poddawani w więzieniu _.

Nowe władze kraju, którym kierują de facto wojskowi, po obaleniu Mursiego 3 lipca rozpoczęły falę represji wobec jego zwolenników; pochłonęła ona do tej pory ponad tysiąc ofiar śmiertelnych, a tysiące ludzi zostało aresztowanych.

Podobnie jak sam Mursi, niemal całe kierownictwo Bractwa, organizacji utworzonej 85 lat temu, znalazło się w areszcie i jest objęte dochodzeniami, w szczególności za podżeganie do zabójstwa przeciwników obalonego szefa państwa.

- _ Wielu więźniom politycznym z Bractwa Muzułmańskiego zakazano odwiedzin bliskich, pomocy prawnej oraz medycznej; przebywają w przeludnionych i brudnych celach _ - twierdzi Bractwo na Twitterze.

Wśród więźniów, którzy przystąpili do głodówki, są zastępca przywódcy organizacji Chairat el-Szater czy doradca Mursiego z czasów jego prezydentury Essam al-Haddad.

Armia obaliła Mursiego 3 lipca w następstwie masowych demonstracji, których uczestnicy zarzucali prezydentowi, że reprezentuje jedynie interesy Bractwa. Mursi był pierwszym wybranym w demokratycznych wyborach przywódcą Egiptu.

Czytaj więcej w Money.pl

  • [ ( http://static1.money.pl/i/h/52/m276020.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/w;egipcie;skazano;14;kobiet;za;terroryzm,187,0,1430459.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) W Egipcie skazano 14 kobiet za terroryzm
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/233/m100841.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/egipscy;sedziowie;nie;chca;sadzic;liderow;bractwa;muzulmanskiego,220,0,1411036.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Egipscy sędziowie nie chcą sądzić duchownych
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/232/m280040.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/egipt;ministerstwo;spraw;zagranicznych;odradza;wyjazdy,188,0,1364668.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) MSZ ostrzega: nie jedźcie do Egiptu
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/213/m280021.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/poczatek;manifestacji;zwolennikow;mursiego,140,0,1364620.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Ponowne starcia w Egipcie. Kolejne ofiary
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)