Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Przez japońską bramę do wrocławskiego ZOO

0
Podziel się:

Brama japońska, niegdyś główne wejście do Wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego
od strony Odry, znów jest otwarta po gruntownej renowacji i modernizacji. Brama z 1912 r.
pozostawała zamknięta przez ponad 40 lat.

bFebrICt

*Brama japońska, niegdyś główne wejście do Wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego od strony Odry, znów jest otwarta po gruntownej renowacji i modernizacji. Brama z 1912 r. pozostawała zamknięta przez ponad 40 lat. *

Modernizacja i renowacja starej, okazałej bramy z drewna kosztowała ok. 180 tys. zł. Brama usytuowana jest od strony Odry, wzdłuż ścieżki spacerowej, przy kładce zwierzynieckiej.

"Brama będzie czynna w sezonie od kwietnia do końca września" - powiedział PAP Radosław Ratajszczak, dyrektor wrocławskiego ZOO. Przypomniał, że została ona zamknięta we wczesnych latach 60. i od tamtej pory ta część ogrodu pozostawała "martwa" dla zwiedzających.

bFebrICv

"Udało się nam ją odtworzyć w takim stanie w jakim była. Początkowo nie było to proste. Przede wszystkim była pomalowana brązową farbą. Gdy przeglądaliśmy stare fotografie, aby dowiedzieć się w jakim była kolorze na początku, okazało się, że wszystkie zdjęcia są czarno-białe" - mówił dyrektor. Ostatecznie, zdzierając poszczególne warstwy farb, udało się dotrzeć do tych barw z lat 1912-1916, gdy brama powstawała.

Obecnie do wrocławskiego ZOO można wejść głównym wejściem od ul. Wróblewskiego na przeciwko Hali Stulecia oraz bramą japońską od strony Odry. (PAP)

umw/ jra/

bFebrICW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)