Notowania

wiadomości
15.03.2012 20:53

PSL chce informacji rządu na temat bezpieczeństwa w całym transporcie

Poseł Janusz Piechociński (PSL) powiedział w czwartek w Sejmie, że klub tej partii chce otrzymać od rządu informacje dotyczące nie tylko bezpieczeństwa na polskiej kolei, ale w całym transporcie, także drogowym i lotnictwie.

Podziel się
Dodaj komentarz

Poseł Janusz Piechociński (PSL) powiedział w czwartek w Sejmie, że klub tej partii chce otrzymać od rządu informacje dotyczące nie tylko bezpieczeństwa na polskiej kolei, ale w całym transporcie, także drogowym i lotnictwie.

Poseł wyjaśnił, że chodzi o informację, którą rząd ma przedstawić Sejmowi na wiosnę. "Wnosimy do Wysokiej Izby i prosimy pana ministra, aby do przyjętego zwyczaju decyzją Wysokiej Izby do informacji o bezpieczeństwie w ruchu drogowym dołączyć po raz pierwszy (...) dodatkowe części - informację o bezpieczeństwie w transporcie kolejowym i w transporcie lotniczym" - mówił Piechociński, przedstawiając stanowisko klubu PSL odnośnie informacji rządu dotyczącej bezpieczeństwa na polskiej kolei i powodów opóźnień inwestycji drogowych i kolejowych.

"Warto myśleć wspólnymi kategoriami (...), przejazdy kolejowe, wałęsanie się po torach, przekraczanie ich w nieuprawnionych miejscach, czy też samobójstwa to jest wspólna sprawa polskiego transportu, polskiego rządu, polskiej opinii publicznej. W związku z tym oczekujemy tutaj zdecydowanych działań i w imieniu parlamentu, klubu parlamentarnego PSL gwarantuję, że powinniśmy znaleźć na to czas i starannie, na bieżąco to weryfikować i podejmować skuteczne działania" - mówił poseł.

Zwrócił też uwagę, że kolej nie powinna ponosić dodatkowych kosztów związanych z bezpieczeństwem, które powinno wziąć na siebie państwo - chodzi o utrzymywanie Straży Ochrony Kolei, która funkcjonuje w strukturach kolejowych. Tymczasem zdaniem Piechocińskiego, powinna ona wzorem policji podlegać resortowi odpowiadającemu za bezpieczeństwo wewnętrzne.

Piechociński odnosząc się do stanu realizacji inwestycji infrastrukturalnych zaznaczył, że infrastruktura zawsze jest pierwszą ofiarą oszczędności budżetowych. Jego zdaniem, na infrastrukturę powinniśmy wydawać kilkanaście procent PKB, tymczasem wydajemy "pojedyncze procenty". (PAP)

her/ mki/ jbr/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz