Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PSL proponuje po 10 debat w każdym okręgu wyborczym

0
Podziel się:

Wizja Europy, polityka zewnętrzna i
rozszerzania UE, bezpieczeństwo energetyczne i ekologiczne oraz
propozycje dla konkretnych regionów Polski - to niektóre z tematów
10 debat wyborczych, jakich przeprowadzenie zaproponowało w
poniedziałek PSL.

Wizja Europy, polityka zewnętrzna i rozszerzania UE, bezpieczeństwo energetyczne i ekologiczne oraz propozycje dla konkretnych regionów Polski - to niektóre z tematów 10 debat wyborczych, jakich przeprowadzenie zaproponowało w poniedziałek PSL.

Ludowcy chcą, by w każdym z 13 okręgów wyborczych przedstawiciele różnych komitetów wyborczych spotkali się i w obecności mediów oraz z udziałem publiczności dyskutowali o sprawach związanych z członkostwem Polski w UE.

"Toczymy kampanię na zupełnie innych polach niż powinna się ona toczyć - ani nie mówimy o Polsce w Europie, ani o Europie w Polsce, ani nie mówimy o przeszłości skąd wyszliśmy (...), ani nie mówimy o wizji. Kłócimy się o rzeczy bez znaczenia" - mówił na poniedziałkowej konferencji prasowej poseł Stronnictwa, jednocześnie lider warszawskiej listy PSL Janusz Piechociński.

Według niego, debaty powinny się odbyć na uczelniach w miastach - stolicach okręgów wyborczych.

Zdaniem Piechocińskiego, debaty pozwolą lepiej poznać i zweryfikować kandydatów oraz ich predyspozycje do zasiadania w Parlamencie Europejskim.

Tematy debaty zaproponowane przez Piechocińskiego to: "Dziedzictwo" - skąd wyszliśmy, gdzie dzisiaj jesteśmy; "Wizja Europy" - Jedno państwo, federacja ojczyzn, Europa administracji, czy obywateli; "Polityka zewnętrzna i rozszerzenia UE"; "Infrastruktura, budownictwo i transport".

PSL chce, żeby kandydaci porozmawiali również o zakresie i narzędziach regulacji w gospodarce, bezpieczeństwie energetycznym i ekologicznym, Wspólnej Polityce Rolnej i przyszłości przestrzeni wiejskiej w UE, głównych wyzwaniach i propozycji dla polskiej prezydencji we wspólnocie.

Na debatach miały by być też omówione sprawy dotyczące edukacji i nowych technologii oraz propozycji kandydatów dla regionów, z których startują.

"Wzywamy aby w tej przestrzeni zmierzyli się kandydaci na europosłów, aby można było ocenić stopień ich przygotowania i wiarygodność" - podkreślił Piechociński. (PAP)

stk/ mok/ jbr/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)