Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PSL w Świnoujściu donosi na władze partii

0
Podziel się

Przedstawiciele zarządu powiatowego PSL w Świnoujściu skierowali do CBA i
prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez członków kierownictwa partii
w regionie oraz Rady Naczelnej PSL - poinformowano w przesłanym w czwartek PAP oświadczeniu.

bEgTcwSZ

Przedstawiciele zarządu powiatowego PSL w Świnoujściu skierowali do CBA i prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez członków kierownictwa partii w regionie oraz Rady Naczelnej PSL - poinformowano w przesłanym w czwartek PAP oświadczeniu.

W oświadczeniu wysłanym przez Zarząd Powiatu PSL w Świnoujściu napisano, że w zawiadomieniach zarzucono członkom władz regionalnych i krajowych Stronnictwa m.in. fałszowanie faktur, przekazywanie partyjnych pieniędzy na cele niezwiązane z działalnością, nakładanie "haraczu" w postaci obowiązkowych darowizn szeregowych członków partii na rzecz władz PSL, nepotyzm przy obsadzaniu stanowisk w administracji rządowej oraz lobbing na rzecz jednej z prywatnych firm podczas przydzielania dotacji rządowych.

Szef zachodniopomorskiego PSL Jarosław Rzepa nazwał w rozmowie z PAP te zarzuty pomówieniami i "stekiem kłamstw".

bEgTcwTb

Fakt wpłynięcia zawiadomienia potwierdziła PAP Małgorzata Wojciechowicz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie, do której trafił dokument. Dodała, że zawiadomienie zostanie przesłane do prokuratury rejonowej Szczecin Niebuszewo.

Jak napisali świnoujscy działacze partii, złożenie zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa to następstwo "uporczywego uchylania się" osób w nim wymienianych od wyjaśnienia ich działań.

"Zarzuty działaczy świnoujskich to pomówienia i stek kłamstw. Myślę, że to efekt niespełnionych ambicji tamtejszego prezesa, który skutecznie manipuluje ludźmi" - powiedział PAP Rzepa.

Dodał, że wobec szefa świnoujskich struktur Stronnictwa Zbigniewa Pomieczyńskiego toczy się postępowanie dyscyplinarne za "niestatutowe zachowania".

bEgTcwTh

"Nie obawiam się tych donosów. Jestem gotowy na wszelkie kontrole" - zaznaczył Rzepa. (PAP)

(planujemy kontynuację tematu)

epr/ mok/ jra/

bEgTcwTC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)