Notowania

tusk
17.11.2008 07:41

"Puls Biznesu": Tusk krył fundację Pawlaka

Za fundacje Rydzyka rząd wziął się natychmiast. Łamanie prawa przez PSL tolerował pół roku - wytyka "Puls Biznesu".

Podziel się
Dodaj komentarz

Za fundacje Rydzyka rząd wziął się natychmiast. Łamanie prawa przez PSL tolerował pół roku - wytyka "Puls Biznesu".

Co wolno Waldemarowi Pawlakowi, to nie Tadeuszowi Rydzykowi. Taki wniosek - zdaniem gazety - płynie z reakcji rządu PO i PSL na tekst "Pulsu Biznesu" o naruszaniu prawa przez założone przez o. Rydzyka fundacje "Lux Veritatis" i "Nasza Przyszłość". Już dzień po opisaniu zarzutów interweniował minister sprawiedliwości, zapowiadając, że o zbadanie tej sprawy zwróci się do władz podatkowych.

Tymczasem już w kwietniu br. "PB" pisał, iż dokładnie w ten sam sposób jak fundacje o. Rydzyka, działa i łamie prawo - pomagająca PSL w kampaniach wyborczych - Fundacja Rozwoju (FR), której szefuje Waldemar Pawlak. Wtedy jednak minister Ćwiąkalski nie zrobił nic. Dopiero, kiedy "PB" mu to przypomniał w ostatni piątek, zlecił zbadanie sprawy warszawskiej Prokuraturze Apelacyjnej - akcentuje gazeta.

To pierwszy realny krok, jaki rząd PO - PSL zrobił, aby wyjaśnić aferę, w którą zamieszany jest wicepremier Pawlak. Naruszająca prawo fundacja PSL przez 6 lat zarobiła 22 mln zł. Podatku nie zapłaciła - twierdzi "PB".

O tym dziś w obszernej publikacji "Pulsu Biznesu". (PAP)

Tagi: tusk, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz