Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Putin apeluje do nowych przywódców arabskich o odpowiedzialność

0
Podziel się:

Zwrócił uwagę, że doszło do zabójstwa dyplomatów, których chronią konwencje międzynarodowe, których życia i zdrowia broni prawo międzynarodowe.

Putin apeluje do nowych przywódców arabskich o odpowiedzialność
(Sebastian Derungs /<br>World Economic Forum/<br>CC/Flickr)

Prezydent Rosji Władimir Putin potępił atak w Libii, w którym zabito m.in. amerykańskiego ambasadora, i zaapelował do nowych przywódców w państwach arabskich, by poczuwali się do odpowiedzialności za sytuację w swych krajach.

Stanowisko w tej sprawie może być tylko jedno - potępiamy tę zbrodnię, składamy kondolencje rodzinom zabitych - powiedział Putin w Soczi dziennikarzom.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/184/m245688.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/jemen;we;krwii;juz;2;zabitych;podczas;ataku;na;ambasade;usa;w;sanie,67,0,1158979.html) *Dwóch zabitych manifestantów w Jemenie * W ataku na ambasadę USA w Sanie rannych zostało 15 osób. Zwrócił uwagę, że _ doszło do zabójstwa dyplomatów, których chronią konwencje międzynarodowe, których życia i zdrowia broni prawo międzynarodowe _, i że _ jeśli ktoś tego nie uznaje, to stawia się nie tylko poza prawem, lecz i poza współczesną cywilizacją _.

Prezydent Putin zwrócił się z apelem do nowych władz w państwach, w których _ zaszły istotne zmiany _, by nie zapominały o odpowiedzialności za to, co dzieje się na terenie ich krajów. _ - Bardzo liczę na to, że ta tragedia, która dotyczy nas wszystkich, zachęci wszystkich do zintensyfikowania wspólnej walki z ekstremizmem i groźbami terroryzmu _ - powiedział Putin.

We wtorek wieczorem w następstwie ataku na konsulat USA w Bengazi zginął amerykański ambasador w Libii i trzej inni pracownicy amerykańskiej placówki dyplomatycznej. Powodem zajść w Bengazi stał się obraźliwy wobec islamu film wyprodukowany w USA.

Czytaj więcej w Money.pl
Clinton zawiedziona spotakniem z Putinem - _ Musimy być realistami. Nie porozumieliśmy się w sprawie Syrii. Różnice są i możliwe, że pozostaną _- stwierdziła sekretarz stanu USA.
Ostra krytyka wyroku, ale Putin nieugięty W sprawie Pussy Riot ostro wypowiedziała się szefowa unijnej dyplomacji i przedstawiciele USA w Rosji.
Putin z Obamą o Syrii. Jest częściowa zgoda Władimir Putin ogłosił, że znalazł z Barackiem Obamą _ wiele wspólnych punktów _.
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)