Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Putin przestrzegł przed wzniecaniem konfliktów etnicznych w Rosji

0
Podziel się:

Premier Władimir Putin oświadczył z trybuny Forum Narodów Południa Rosji w Kisłowodsku w Kraju Stawropolskim, że uważa za zdrajców wszystkich, którzy próbują wzniecać konflikty etniczne na terytorium Federacji Rosyjskiej.

Putin przestrzegł przed wzniecaniem konfliktów etnicznych w Rosji
(ec.europa.eu)
bFfISxYR

Premier Władimir Putin oświadczył z trybuny Forum Narodów Południa Rosji w Kisłowodsku w Kraju Stawropolskim, że uważa za zdrajców wszystkich, którzy próbują wzniecać konflikty etniczne na terytorium Federacji Rosyjskiej.

W zgromadzeniu tym uczestniczy ponad 300 przedstawicieli ruchów społecznych, organizacji młodzieżowych, duchowieństwa i starszyzny rodowej z 13 regionów tworzących dwa okręgi federalne - Południowy i Północnokaukaski. W regionach tych wciąż działają islamskie ugrupowania separatystyczne.

_ - Od wieków południe Rosji zamieszkiwały silne narody. Każdy z nich miał własny język, tradycje i obyczaje, ale jedną wielką ojczyznę - Rosję. Miał też jedną wielowiekową, pełną sprzeczności, jednak wielką, wspólną historię _ - oznajmił Putin, który po marcowych wyborach prezydenckich chce wrócić na Kreml.

bFfISxYT

Szef rządu Rosji dodał, że lekcje historii świadczą o tym, jak niebezpieczne są konflikty etniczne. _ Wszelkie próby wzniecania waśni narodowościowych są zdradą _ - zaznaczył.

W artykule programowym poświęconym polityce narodowościowej, który opublikował w poniedziałkowej _ Niezawisimej Gaziecie _, Putin przestrzegł przed propagowaniem nacjonalistycznych idei i nawoływaniem do budowy monoetnicznego państwa. Podkreślił, że _ jest to najkrótsza droga do unicestwienia narodu rosyjskiego i państwowości rosyjskiej _.

Premier wystąpił również przeciwko coraz popularniejszemu w Rosji hasłu _ Dość karmienia Kaukazu! _. _ - Gdy zaczynają krzyczeć: +Dość karmienia Kaukazu!+, możecie być pewni, że jutro nieuchronnie zaczną wołać: +Dość karmienia Syberii, Dalekiego Wschodu, Uralu, Powołża, regionu moskiewskiego...+. Właśnie według takich recept działali ci, którzy doprowadzili do rozpadu Związku Radzieckiego _ - zauważył Putin.

W październiku ubiegłego roku manifestacje pod hasłem _ Dość karmienia Kaukazu! _ odbyły się w Moskwie i kilku innych miastach FR. W tej stołecznej uczestniczył jeden z najpopularniejszych przywódców opozycji antyputinowskiej - adwokat, bojownik z korupcją i bloger Aleksiej Nawalny. To właśnie on jako pierwszy zaczął publicznie nazywać putinowską Jedną Rosję _ partią oszustów i złodziei _.

bFfISxYZ

W artykule w _ Niezawisimej Gaziecie _ szef rządu opowiedział się zarazem za zaostrzeniem przepisów migracyjnych i meldunkowych, a także wprowadzeniem odpowiedzialności karnej za ich łamanie.

O Putinie czytaj w Money.pl
Zaostrzy przepisy migracyjne. Będzie też karał Premier Rosji opowiedział się za zaostrzeniem przepisów migracyjnych i meldunkowych, a także wprowadzeniem odpowiedzialności karnej za ich łamanie.
Rosyjski opozycjonista wykluczony z wyborów Lider rosyjskiej, demokratycznej partii Jabłoko Grigorij Jawliński prawdopodobnie nie zostanie dopuszczony do udziału w marcowych wyborach prezydenckich
Miliarder zagrozi Putinowi? Jest pewny, że... Michaił Prochorow, który pretenduje do udziału w wyborach prezydenckich w Rosji, ocenił swoje szanse na drugą turę, jako bardzo duże.
bFfISxZu
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)