Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
putin
12.07.2008 10:05

Putin: Rosyjska energetyka jest przestarzała

Premier Rosji jest zaniepokojony sytuacją sektora surowców energetycznych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Premier Rosji Władimir Putin wyraził zaniepokojenie sytuacją sektora surowców energetycznych w Rosji, którą uznał za _ poważną _ z powodu przestarzałych technologii oraz wyczerpywania się starych złóż.

_ - Jest oczywiste, że rosyjski sektor naftowy, podobnie jak sektor gazowy, znalazł się w poważnej sytuacji: możliwości wzrostu wyczerpały się z powodu starych złóż i przestarzałych technologii _ - oznajmił Putin na spotkaniu z przedstawicielami tego sektora w Siewierodwinsku. - _ Niektóre tendencje w sektorze naftowym niepokoją nas. Tempo wzrostu produkcji spada. W pierwszym trymestrze tego roku produkcja spadła nawet o 0,3 proc _.

Zapewnił jednak, że Rosja nie wykaże się _ gospodarczym egoizmem _ i wypełni wszystkie swe zobowiązania wobec zagranicznych klientów.

_ - Nasza polityka w sferze energii będzie przejrzysta i liberalna _ - oświadczył. Jak dodał, _ będziemy brać pod uwagę pełnoprawne interesy naszych partnerów, ale także bronić naszych interesów narodowych _. Putin powiedział, że korzystne dla firm naftowych przepisy podatkowe, które wejdą w życie w przyszłym roku, przyczynią się do wzrostu produkcji.

Jak zapowiedział w zeszłym tygodniu minister energetyki Siergiej Szmatko, przyjęte przez rząd przepisy obniżą ciężar fiskalny spoczywający na firmach naftowych o 130 mld rubli (3,5 mld euro) rocznie. Rząd liczy, że te pieniądze zostaną zainwestowane przez firmy naftowe w eksploatację nowych złóż.

Tagi: putin, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz