Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
cmentarz
28.07.2006 09:42

Pyskowice: Zatrzymani sprawcy zbezczeszczenia cmentarza

Dwaj młodzi mężczyźni, którzy zdewastowali 54 groby na cmentarzu w Pyskowicach (Śląskie), zostali zatrzymani - poinformowała w piątek gliwicka policja.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Dwaj młodzi mężczyźni, którzy zdewastowali 54 groby na cmentarzu w Pyskowicach (Śląskie), zostali zatrzymani - poinformowała w piątek gliwicka policja. *

W nocy z wtorku na środę dwaj mieszkańcy Pyskowic w wieku 19 i 22 lat próbowali włamać się do kaplicy cmentarnej. "Nie udało im się wyłamać drzwi, więc sfrustrowani wyładowali swoją agresję na grobach. Idąc wyrywali i niszczyli drewniane krzyże. Nie oszczędzili też grobów małych dzieci" - powiedział rzecznik gliwickiej policji Marek Słomski.

Policjanci z Pyskowic, dzięki współpracy mieszkańców miasta, ustalili rysopisy mężczyzn wracających w nocy od strony cmentarza. Następnie wytypowali sprawców.

Podejrzani spodziewali się zatrzymania, bo przygotowali sobie alibi. "Zastosowane przez funkcjonariuszy nowoczesne techniki przesłuchań i perswazji doprowadziły jednak do złamania solidarności podejrzanych. Mężczyźni przyznali się do winy. W trakcie przeprowadzonej wizji lokalnej opisali ze szczegółami, jak dokonali dewastacji" - powiedział Słomski. (PAP)

lun/ hes/

Tagi: cmentarz, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz