Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rada Regionalna wybrała zarząd małopolskiej PO

0
Podziel się

Posłowie Urszula Augustyn, Janusz Chwierut, Jarosław Gowin i Andrzej
Gut-Mostowy zostali wiceprzewodniczącymi Platformy Obywatelskiej PO w Małopolsce - zdecydowała w
środę wieczorem Rada Regionalna.

bEgSbEWJ

Posłowie Urszula Augustyn, Janusz Chwierut, Jarosław Gowin i Andrzej Gut-Mostowy zostali wiceprzewodniczącymi Platformy Obywatelskiej PO w Małopolsce - zdecydowała w środę wieczorem Rada Regionalna.

Sekretarzem PO w Małopolsce został Grzegorz Lipiec, a skarbnikiem Witold Latusek. Cały zarząd liczy 16 osób.

Małopolska Rada Regionalna PO ma 84 członków; w środowych wyborach zarządu uczestniczyły 62 osoby.

bEgSbEWL

Jak poinformował PAP przewodniczący PO w Małopolsce Ireneusz Raś nowy zarząd małopolskiej PO na swoim pierwszym posiedzeniu przyjął rezygnację eurodeputowanej Róży Thun z funkcji szefa kampanii wyborczej Bronisława Komorowskiego w Małopolsce.

"Tylko zwycięzca może prowadzić do zwycięstwa. Ten, kto prowadzi kampanię, powinien mieć za sobą wsparcie w strukturach partii, a sobotni zjazd pokazał, że wsparcie to ma poseł Ireneusz Raś i on musi wziąć odpowiedzialność za tę kampanię" - powiedziała PAP o powodach swojej decyzji Róża Thun. Dodała, że ona sama będzie chętnie w kampanii pomagała.

Thun była kontrkandydatką Rasia w wyborach przewodniczącego PO w Małopolsce. Podczas sobotniego zjazdu regionalnego uzyskała 210 głosów, Raś 406.

Szefem kampanii Bronisława Komorowskiego w Małopolsce ma być - jak zdecydował zarząd wojewódzki PO - poseł Jacek Krupa, a jego zastępcą radny powiatu tatrzańskiego Andrzej Pajor. (PAP)

bEgSbEWR

wos/ mp/

bEgSbEXm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)