Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Radom: Artyści tworzą dzieła na ścianach więziennych spacerniaków

0
Podziel się:

Dwudziestu artystów, związanych głównie z Akademią Sztuk Pięknych w Krakowie,
maluje od piątku swe autorskie prace na ścianach spacerniaków w Areszcie Śledczym w Radomiu.
Artystyczne działania odbywają się w ramach projektu "Horyzont wolności".

bEslsAgR

Dwudziestu artystów, związanych głównie z Akademią Sztuk Pięknych w Krakowie, maluje od piątku swe autorskie prace na ścianach spacerniaków w Areszcie Śledczym w Radomiu. Artystyczne działania odbywają się w ramach projektu "Horyzont wolności".

Pomysłodawcą akcji jest prof. Zbigniew Bajek z krakowskiej ASP. Oprócz pedagogów, doktorantów i studentów uczelni w Krakowie, w projekcie biorą też udział wykładowcy z Ostrawy, Gdańska i Łodzi.

Każdy artysta ma do swojej dyspozycji jeden spacerniak, czyli przeznaczone do spacerów osadzonych, zamknięte miejsce, ograniczone ścianami o wysokości 3,5 metra.

bEslsAgT

"W projekcie nie chodzi o odświeżenie szarych ścian, ale o stworzenie na nich dzieł sztuki w więziennych przestrzeniach" - zastrzega prof. Bajek. Dodaje, że każda z powstających prac jest związana z twórczością jej autora, ale jednocześnie nawiązuje do tematu wolności i jej ograniczenia.

Jest to kolejny projekt z nazwą "wolność" w tytule, realizowany w przestrzeniach więziennych przez Pierwszą Pracownię Interdyscyplinarną na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie, prowadzoną przez prof. Zbigniewa Bajka. Poprzednie edycje zrealizowano w opuszczonym więzieniu w Łęczycy oraz w Zakładzie Karnym w Nowym Wiśniczu. W czerwcu uczestnicy projektu "Horyzont wolności" pokazali także swe prace na wystawie w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia" w Radomiu. (PAP)

ilp/ ula/

bEslsAhu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)