Notowania

łapówki
07.10.2008 15:09

Radom: Profesor Politechniki oskarżony o wzięcie łapówki

Profesor matematyki na Politechnice Radomskiej został oskarżony o wzięcie łapówki w zamian za pozytywne oceny z egzaminu - poinformowała PAP we wtorek rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu Małgorzata Chrabąszcz.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Profesor matematyki na Politechnice Radomskiej został oskarżony o wzięcie łapówki w zamian za pozytywne oceny z egzaminu - poinformowała PAP we wtorek rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu Małgorzata Chrabąszcz. *

Dodała, że prokuratura skierowała już akt oskarżenia w tej sprawie do radomskiego sądu.

Prokuratura postawiła Zbigniewowi B. dwa zarzuty, które dotyczą wydarzeń z listopada 2002 roku. Z ustaleń śledczych wynika, że w czasie egzaminu z matematyki dwóch studentów wręczyło profesorowi łapówki w łącznej kwocie 1800 zł w zamian za uzyskanie przez nich pozytywnych ocen.

"Przystąpili do egzaminu wkładając w indeksy pieniądze; w jednym przypadku było to 1000 zł, a w drugim 800 zł. Po egzaminie indeksy wróciły do nich puste" - wyjaśniła rzeczniczka.

Chrabąszcz powiedziała, że studenci sami zgłosili się do prokuratury, gdyż obawiali się konsekwencji prawnych, gdyby prawda wyszła na jaw z innych źródeł. Zeznali, że o możliwości "kupienia" sobie pozytywnej oceny z egzaminu z matematyki dowiedzieli się od starszych kolegów.

"Postanowili z niej skorzystać, gdyż mieli już za sobą nieudane podejścia do egzaminów i bali się, że jeśli tym razem im się nie powiedzie, to mogą zostać skreśleni z listy studentów. Wykluczyli, że pieniądze z ich indeksów mógł wziąć ktoś inny niż egzaminujący ich wykładowca" - powiedziała rzeczniczka.

Oskarżony wykładowca nie przyznaje się do zarzutów. Twierdzi, że w indeksach rzeczywiście były pieniądze, ale zostały one zwrócone studentom wraz z dokumentem.

Profesorowi grozi od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. (PAP)

ilp/ pz/ woj/

Tagi: łapówki, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz