Notowania

wiadomości
14.09.2011 14:33

Radom: Unijne wsparcie dla uczniów szkół zawodowych

Prawie 1000 uczniów z radomskich szkół zawodowych skorzysta z zajęć dodatkowych zorganizowanych dzięki wsparciu finansowemu z UE. Projekt "Dobry zawód - lepsza przyszłość" będzie realizowany przez najbliższe dwa lata.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Prawie 1000 uczniów z radomskich szkół zawodowych skorzysta z zajęć dodatkowych zorganizowanych dzięki wsparciu finansowemu z UE. Projekt "Dobry zawód - lepsza przyszłość" będzie realizowany przez najbliższe dwa lata. *

Jak poinformowała w środę PAP Ryszarda Kitowska z zespołu prasowego radomskiego magistratu, unijne dofinansowanie projektu, o wartości 2,8 mln zł, wynosi ponad 2,5 mln zł.

Projekt obejmie sześć z dziesięciu znajdujących się w Radomiu szkół zawodowych, m.in. Zespół Szkół Budowlanych, Zespół Szkół Samochodowych oraz Zespół Szkół Odzieżowych, Stylizacji i Usług. Skorzysta z niego łącznie prawie 1000 uczniów.

Uczniowie będą mogli uczestniczyć w dodatkowych zajęciach teoretycznych i praktycznych, w praktykach u pracodawców, zajęciach dodatkowych i wyrównawczych z przedmiotów ogólnych, a także w szkoleniach dotyczących wykorzystywania odnawialnych źródeł energii i nowoczesnych rozwiązań w ochronie środowiska w przemyśle energetycznym i samochodowym.

Projekt realizowany będzie od listopada br. do końca sierpnia 2013 r. w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. (PAP)

ilp/ hes/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz