Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Raport z prac zespołu ds. ratowania HSW trafi wkrótce do premiera

0
Podziel się:

W ciągu dwóch najbliższych tygodni do kancelarii premiera zostanie
przekazany raport podsumowujący pracę "Zespołu ds. działań mających na celu wsparcie Huty Stalowa
Wola" - powiedział w piątek szef zespołu Wojciech Dąbrowski.

W ciągu dwóch najbliższych tygodni do kancelarii premiera zostanie przekazany raport podsumowujący pracę "Zespołu ds. działań mających na celu wsparcie Huty Stalowa Wola" - powiedział w piątek szef zespołu Wojciech Dąbrowski.

Donald Tusk powołał zespół w marcu 2009 r. Huta w tym czasie przeżywała ciężkie chwile, powodem był kryzys i załamanie się rynku maszyn budowlanych. Jednym z pierwszych działań zespołu było wydzielenie z zakładu części produkującej maszyny budowlane i jego prywatyzacja. Ostatecznie na początku tego roku tę część HSW - tzw. I Oddział - kupił chiński koncern LiuGong.

W piątek w Stalowej Woli (Podkarpackie) odbyło się posiedzenie zespołu, na którym przygotowano raport podsumowujący jego działalność.

"Dzisiaj widać, że po tych trzech latach ogromnego wysiłku udało się doprowadzić do sytuacji, w której możemy ocenić, iż HSW jest przedsiębiorstwem stabilnym o określonych perspektywach rozwojowych, zarówno w części wojskowej jak i cywilnej" - podkreślił Dąbrowski.

Zdaniem Dąbrowskiego, gdyby nie działania zespołu nie byłoby takich efektów. "Nie byłoby prywatyzacji, nie byłoby spokoju społecznego" - zaznaczył. Dodał, że wszystkie zadania, jakie przed zespołem postawił premier zostały zrealizowane.

Pytany przez dziennikarzy czy zespół będzie jeszcze funkcjonował, odpowiedział, że to będzie zależeć od premiera.

Zdaniem prezesa HSW Krzysztofa Trofiniaka, największym sukcesem w ostatnich trzech latach było również uniknięcie konfliktów między pracownikami a kadrą firmy. "Pomimo zwolnień i trudnych momentów zawsze znajdowaliśmy wspólny język" - ocenił prezes HSW.

Trofiniak dodał, że środki pozyskane z prywatyzacji części cywilnej huty pozwolą m.in. na "małą ekspansję na rynku zbrojeniowym w kraju". Szczegółów nie chciał jednak podać.

Zaznaczył, że HSW będzie chciała w przyszłości wytwarzać sprzęt nie tylko dla wojsk lądowych, ale również dla marynarki wojennej. "Ten kierunek jest rozwojowy" - dodał.

W ub.r. wartość zamówień wojskowych HSW wyniosła ok. 145 mln zł. W tym roku władze spółki planują obroty o wartości blisko 200 mln zł. "Myślę, że w 2015 r. powinniśmy się zbliżyć do obrotów w wysokości ponad 300 mln zł" - powiedział prezes HSW.

HSW S.A. jest jednym z największym w kraju producentów sprzętu wojskowego. Produkuje m.in. samobieżne haubice, transportery opancerzone i wyrzutnie rakiet. Obecnie zatrudnia ok. 1,7 tys. osób. (PAP)

huk/ mki/ jra/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)