Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rasmussen: Gruzja będzie członkiem NATO

0
Podziel się

Sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen oświadczył, że "Gruzja
będzie członkiem NATO". Powiedział o tym podczas rozpoczętej w czwartek swej pierwszej wizyty w tym
kraju.

bEhQDuzV

Sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen oświadczył, że "Gruzja będzie członkiem NATO". Powiedział o tym podczas rozpoczętej w czwartek swej pierwszej wizyty w tym kraju.

Na spotkaniu z przewodniczącym parlamentu gruzińskiego Dawidem Bakradze Rasmussen zapewnił, że zostaną uszanowane decyzje podjęte na szczycie NATO w Bukareszcie i Gruzja wejdzie do NATO, "kiedy spełni wymagania".

Na szczycie w 2008 roku w stolicy Rumunii przywódcy państw NATO zdecydowali, że przyszłość Gruzji i Ukrainy jest w Sojuszu Północnoatlantyckim.

bEhQDuzX

Rasmussen, który oficjalnie otworzył w czwartek biuro NATO w Tbilisi, wyraził zadowolenie z faktu wysłania przez Gruzję do Afganistanu blisko tysiąca żołnierzy i przekazał kondolencje rodzinom czterech z nich, którzy tego dnia zginęli.

Bakradze oświadczył ze swej strony, że jedną z "kluczowych kwestii" omawianych podczas spotkania był stosunki z Rosją. "NATO jest zainteresowane poprawą stosunków z Rosją, ale sekretarz generalny jasno powiedział, że nie dojdzie do tego kosztem interesów Gruzji ani zasad prawa międzynarodowego" - podkreślił Bakradze.

W piątek Rasmussen spotyka się z prezydentem Gruzji Micheilem Saakaszwilim. (PAP)

mw/ ap/

bEhQDuAd

7305472

bEhQDuAy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)