Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ratownicy medyczni wstrzymują akcję protestacyjną

0
Podziel się:

Ratownicy medyczni zdecydowali o wstrzymaniu
zapowiadanej na ten tydzień akcji protestacyjnej - poinformował
PAP w poniedziałek przewodniczący Krajowego Związku Zawodowego
Pracowników Ratownictwa Medycznego (KZZPRM) Robert Szulc.

bETmZpoB

Ratownicy medyczni zdecydowali o wstrzymaniu zapowiadanej na ten tydzień akcji protestacyjnej - poinformował PAP w poniedziałek przewodniczący Krajowego Związku Zawodowego Pracowników Ratownictwa Medycznego (KZZPRM) Robert Szulc.

Taką decyzję związkowcy podjęli w czasie obrad "białego szczytu" w Warszawie, po rozmowie o przyszłości ratownictwa medycznego z premierem Donaldem Tuskiem. Według ratowników, premier miał zagwarantować im dalsze rozmowy na temat ich postulatów.

"Byłem zaskoczony jego (premiera - PAP) podejściem, bo bardzo poważnie potraktował nasze środowisko. Zagwarantował nam jak najszybsze spotkanie i rozmowy na temat naszych postulatów. Dlatego myślę, że jeżeli jest dobra wola ze strony rządu dotycząca tych rozmów, to myślę, że na razie wstrzymamy się z akcją, przynajmniej do czasu dalszych rozmów na szczeblu rządowym, dotyczących trzech naszych najważniejszych postulatów" - powiedział PAP Szulc.

bETmZpoD

Dodał jednocześnie, że poszczególne komisje zakładowe związku będą same decydowały, w jaki sposób prowadzić rozmowy ws. podwyżek płac z dyrektorami placówek służby zdrowia. "Na pewno niektóre komisje zakładowe, które rozmawiają z dyrektorami jednostek o podwyżkach, będą podejmowały same decyzje, w jaki sposób dalej te rozmowy prowadzić. Wiem, że większość dyrektorów podejmie te rozmowy w tym tygodniu. Liczę, że większość przychyli się do postulatów ratowników i ci pracownicy dostaną podwyżki" - zaznaczył Szulc.

KZZPRM domaga się podwyżek dla personelu średniego, w tym ratowników - proporcjonalnych wobec podwyżek dla lekarzy i pielęgniarek. Ratownicy domagają się także nowelizacji ustawy o systemie emerytalnym dla pracowników ratownictwa medycznego, nowelizacji Ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym oraz jasnego określenia systemu finansowania ratownictwa w 2008 roku i w latach następnych.

Związek Zawodowy Pracowników Ratownictwa Medycznego zrzesza ok. 1,5 tys. członków. W sumie w Polsce w ratownictwie medycznym pracuje kilkanaście tysięcy osób. (PAP)

szu/ itm/ gma/

bETmZppe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)