Notowania

wiadomości
30.08.2011 20:00

Rejestracja kandydatów do Senatu z Płocka i Ciechanowa

W jednomandatowym okręgu wyborczym nr 38 w Płocku do wtorku wieczorem zarejestrowano pięciu kandydatów z: PSL, PO, PiS i SLD oraz kandydata popieranego m.in. przez PJN.

Podziel się
Dodaj komentarz

W jednomandatowym okręgu wyborczym nr 38 w Płocku do wtorku wieczorem zarejestrowano pięciu kandydatów z: PSL, PO, PiS i SLD oraz kandydata popieranego m.in. przez PJN.

Jak wynika z danych PKW, do startu w wyborach do Senatu w jednomandatowym okręgu nr 39 w Ciechanowie do wtorku wieczorem zarejestrowano także pięciu kandydatów z PSL, PiS, PO, PJN i Polskiej Partii Pracy - Sierpień 80.

Okręg nr 38 w Płocku obejmuje powiaty: gostyniński, płocki, sierpecki, sochaczewski, żyrardowski oraz miasto na prawach powiatu: Płock, a okręg nr 39 w Ciechanowie powiaty: ciechanowski, mławski, płoński, przasnyski, żuromiński.

Zarejestrowani kandydaci do Senatu z Płocka to: Michał Boszko (PSL) - obecny senator tej partii, Paweł Deresz (SLD) - bezpartyjny dziennikarz, mąż posłanki z okręgu płocko-ciechanowskiego Jolanty Szymanek-Deresz, która zginęła w katastrofie smoleńskiej w 2010 r.

Kandydatem PO do Senatu jest tam również obecny senator tej partii Eryk Szmulewicz, a kandydatem PiS jest Marek Martynowski - radny mazowiecki, b. urzędnik Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Kandydatem ubiegającym się w Płocku o mandat senatora jest także Zbigniew Czubacki - bezpartyjny b. burmistrz Sochaczewa, który startuje z własnego komitetu wyborczego, mając poparcie PJN i Obywateli do Senatu.

Z kolei, jako kandydaci do Senatu z Ciechanowa wystartują: Henryk Antczak (PSL) - radny sejmiku mazowieckiego z Mławy, Jan Maria Jackowski (PiS) - b. poseł AWS i członek LPR, Krzysztof Jakubowski (PO) - radny tej partii w Radzie Miasta Żuromina. PJN zarejestrował tam jako kandydata do Senatu Zdzisława Mierzejewskiego - wójta gminy Ojrzeń, a Polska Partia Pracy - Sierpień 80 Jerzego Pękałę.

W 2007 r. mandaty senatorskie w okręgu płocko-ciechanowskim w 2007 r. (obowiązywała poprzednia ordynacja) zdobyli: Janina Fetlińska z PiS - 103 365 głosów oraz Eryk Smulewicz z PO - 98 971 głosów (Smulewicz będzie w Płocku ponownie kandydatem PO do Senatu). W wyborach uzupełniających po śmierci senator Fetlińskiej w katastrofie smoleńskiej mandat senatora uzyskał kandydat PSL Michał Boszko (także obecnie jest on w Płocku kandydatem ludowców do Senatu).(PAP)

mb/ la/ jbr/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz